Soru : Tersanede Çevre Mühendisi Ve İş Güvenliği Uzmanı Olmak

Mustafa Kemal Erkılıç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar,

Bir tersanede yaklaşık 6 aydır çevre mühendisi olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda C Sınıfı İş güvenliği uzmanlığı belgesine de sahibim ve aynı zamanda iş güvenliği uzmanı olarak da çalışmak istiyorum. Firma OSGB'den İSG anlamında destek almaktadır.

Sorularım:
1)Çok tehlikeli sınıfta bulunan tersanede A sınıfı Uzmanın altında İş Güvenliği Uzmanı olarak çalışabilir miyim ?
2) Firma İŞKUR'dan başvurmamış olmama rağmen işkurdan girişim yapılmış ve destek alıyor şuan. 1 yıl boyunca da böyle devam etmesi gerekiyormuş. Kısmi zamanlı Çevre mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı olarak aynı anda çalışabilir miyim? ve eğer şirket benim kaydımı İGU olarak değiştirirse bir sorun teşkil eder mi?(Destek vs. açısından)

Şimdiden teşekürler...

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,
Mevcut A ya da B sınıfı uzman varsa atamanız yapılabilir. Eğer Yoksa,ya da osgb den hizmet alınıyorsa atama yapılmaz ama siz yine uzman olarak çalışabilirsiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.