Temmuz 2011 Soru Iptalleri Sonucunda Kazanılmış Belgelerin Iptali Hakkında

Konu, 'Taslaklar, İptaller ve Diğerleri' kısmında omeruni tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. omeruni

  omeruni TÜİSAG Üyesi  Değerli Arkadaşlar,

  02 Temmuz Sınavı mahkeme sonucunda, ilgili adayların durumlarını içeren bilgiler bu hafta içerisinde İSGÜM ana sayfasında yayınlanacaktır. Adayların durumlarını buradan takip etmeleri gerekmektedir.

  Durumunu merak eden arkadaşların herhangi bir dilekçe yazmalarına gerek yoktur. Kurumun web sayfasını takip etmesi ve sınav sonucu başarılı olan adayların istenen evrakları düzenlemeleri doğrultusunda belgeleri verilecektir.

  bilgilerinize

  İSGÜM Yetkilendirme Merkezinden gelen cevap


   
  esat1903, Cem AKBULAK ve semakmy bu yazıya teşekkür etti.
 2. palemo

  palemo TÜİSAG Üyesi

  Az önce Genel Müdürlükte rast geldiğim duyuru metni :
  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=2temmuzmahkemeyeni

   
 3. NihanErdoğan

  NihanErdoğan TÜİSAG Üyesi

  Bu ne ya ne saçmaladılar böyle...Herşey gibi bunuda çocuk oyuncağına çevirdiler

     

   
 4. Hüseyin KORKMAZ

  Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

  Adalet midir bu şimdi? İnsanlar buna güvenerek işe girdi yada bağlantı kurdu şimdide iptal oldu de. Nasıl bi memlekette yaşar olduk böyle...

   
 5. NihanErdoğan

  NihanErdoğan TÜİSAG Üyesi

  şimdi ben 1 aydır çalışıyorum belgem var elimde ama geçersiz ne dicem ne yapcam şimdi.. süreç nasıl işler bilgisi olan var mı

     

   
 6. KadirCoskun

  KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

  Bu Karar, Mahkeme kararı ile iptal edilen 3 sorunun neticesinde 67 den 70'e çıkarak belge almaya hak kazanan kişiler için geçerlidir.

  Yani o dönem 70 ile geçen arkadaşlar geçmiş sayılacaktır.

   
 7. tirink

  tirink TÜİSAG Üyesi

  2.07.2011 tarihinde düzenlenen (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavı ile ilgili olarak mahkeme kararları sonucu 70 ve üzeri puan alarak kendilerine belge düzenlenenlerin belgeleri söz konusu mahkeme kararları sonuçlanıncaya kadar geçersiz sayılacak olup...
  iyi okuyalım
   
 8. replican

  replican TÜİSAG Üyesi

  büyük bir ihtimal 24 aralık sınavındanda böyle bir sonuç çıkacak hatta o sınav tekrar bile edilebilir   
 9. Muhammet SANDIKÇI

  Muhammet SANDIKÇI TÜİSAG Üyesi

  bundan sonra süreç nasıl olacak.belgelerimiz askıya alındı mahkeme sonuçlanacak bilgisi olan varmı ?

     

   
 10. Mustafa ESEN

  Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

  (iptal edilen 3 soru eklendiğinde) barajı geçenlerin 02.07.2011 tarihinde yapılan sınavda belgeleri şimdilik mahkeme sonuçlanana kadar geçersiz.   
 11. satukeskun

  satukeskun TÜİSAG Üyesi

  Nedir bu böyle, resmen yapboz tahtası olduk. Karar tarihi olarak 13.07.2012 yazıyor. Yani 2 aydır belgelerimiz geçersiz mi? Bu durumda firmalarla yaptığımız sözleşmelerin de 2 aydır geçersiz olması gerekmiyor mu? Bununla ilgili bakanlıktan uyarı alan ya da sözleşmesi iptal olan var mı? Çok sinirlerim bozuldu...   
 12. KadirCoskun

  KadirCoskun TÜİSAG Üyesi


  2 temmuz 2011 sınavından 70 ve üzeri aldı isen belgen gecerli. Fakat 67 ile kalıp iptal olan sorular sayesinde belgeyi aldı isen belgen su an icin gecersiz sayılır mahkeme sonuclanana kadar.

   
 13. MehmetZengin

  MehmetZengin TÜİSAG Üyesi

  İşe giren arkadaşlar hiç takmayın kafanıza çalışmaya devam edin. Mümkünse eğer yeniden kursa gidin. Bu mahkeme öle 3-5 ayda falan sonuçlanmaz. o arada da hem çalışırsınız hem de kursa gider yeni sınava girersiniz. Sonuç itibariyle zaten ülkemizde yeterli isg uzmanı yok, siz de uzman olmadan hizmete devam edin. Genelde zaten bildirim yapamıyor insanlar, kime sorsam tehlike sınıfına takılıyor ama çalışıyor bi şekilde. O zaman sorun yok demekki. Belge evde duran bir A4 den ileri gitmiyor. O yüzden sıkmayın canınızı. Bildirim yapmış kişiler de bakanlıktan bi yanıt veya uyarı gelmedikçe kurcalamadan devam etsinler derim. Mühim olan işte güvenli ortamı sağlayabilmek. Bakanlığın yetkilileri de sanırım bu konuda gerekli toleransı gösterirler?
   
 14. nahrug

  nahrug TÜİSAG Üyesi

  bence siz de iyi okumalısınız........"mahkeme kararı ile" sınav sonucu 70 ve üzeri olanların belgeleri mahkeme ve temyiz sonuçlanıncaya askıya alınıyor.

   
 15. semakmy

  semakmy TÜİSAG Üyesi

  1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg   

  Ekli Dosyalar:

  • 12.jpg
   12.jpg
   Boyut:
   293,2 KB
   Okunma:
   17
 16. Seylan Aygün

  Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

  Bora Alpago, Kozan Barajındaki kaza sonrası tutuklanan uzman değil miydi:düşünceli:

   
 17. KadirCoskun

  KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

  Aynen öyle Seylan Hanım.

   
 18. KadirCoskun

  KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

  Hepsini Okudum fakat, bu talepte kazananlar için bir sıkıntı yok, sadece önceki verilen kararın duruldurulması istenmiş buda normal yolla belgeye hak kazananları ilgilendirmez. Sonuç olarak bu açılan dava soruların iptal olması sonucu geçen arkadaşlarımızı ilgilendirir.

   
 19. satukeskun

  satukeskun TÜİSAG Üyesi

  Evet, dikkatli okunduğu zaman sizin yazdığınız sonuç çıkıyor. Yine de bu durumda olan arkadaşlar için üzücü bir durum. Dün iş güvenliği uzmanıydın, bugün değilsin, yarın belki yine olabilirsin gibi saçma bir durum söz konusu.

   
 20. aydinisg

  aydinisg TÜİSAG Üyesi

  hergün bir saçmalık doğru dürüst sınav yapmayı beceremiyorlar faturası da uzmanlara kesiliyor.2011 öncesi sertifikalar için üzülmüştük meslektaşlarımız adına şimdi yine yeniden bir saçmalık daha ..Mağdur olan arkadaşlar için üzüldüm.Ben sınavdan 86 (2 Temmuz 2011)almıştım 45 gündür bir sözleşmenin onayını bekliyorum gelmedi hala ..endişeye kapıldım şimdi acaba bizim başımızda yanacak mı ?bu sebeple mi bekliyorum hala onayı ...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica