Haber - Temizlik Ve Park Bahçeler De Çalışanlara Kışlık Giyim Ve Sağlık Malzemesi - Kayseri | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Temizlik Ve Park Bahçeler De Çalışanlara Kışlık Giyim Ve Sağlık Malzemesi - Kayseri

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Temizlik ve Park Bahçeler de Çalışanlara Kışlık Giyim ve Sağlık Malzemesi

  1.jpg

  Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Çevre ve Temizlik işleri biriminde çalışan işçilerin sağlıklarına büyük önem verdiklerini ve mevsimine göre iş elbisesi ile sağlık malzemelerini satın alarak dağıtımın yapıldığını söyledi.

  İş elbisesi, kaban, ayakkabı, eldiven, ağız maskesi

  Belediye Çevre ve Temizlik birimlerinde çalışan personele her yıl İŞ ELBİSESİ, KABAN, MONT, AYAKKABI, ŞAPKA, PANTOLON, ELDİVEN, AĞIZ MASKESİ gibi malzemelerin alındığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, bu birimlerde çalışanların belli aralıklarla kan örneklerinin alınarak, analizinin yapıldığını ve sürekli sağlık kontrolünden de geçirildiğini kaydetti.

  2.jpg

  Kayserililerin her sabah temiz bir çevrede güne başlattıklarını çünkü bu temizliğin gerçekleştirilmesinde 450 temizlik işçisinin akşam 22.00 ile sabah 06.00 arası genel temizlik yaptıklarını hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç “Temizlik çalışmasının daha etkin, verimli ve koordineli yapılabilmesi için şehri doğu ve batı kısımları olmak üzere iki bölüme ayırdık. İki ayrı şirkete temizlik işini ihale ettik. Böylece planlama daha dar alanda yapılarak işin verimliliği artmaktadır. Bu hafta şehrin doğu bölümündeki 220 işçiye kışlık elbise ve sağlık malzemesi olmak üzere dağıttık. Önümüzdeki hafta ise batı bölümünde yer alan 230 işçiye dağıtımını yapacağız” dedi.

  3.jpg

  Kan örnekleri alınarak analizi yapılıyor

  Temizlik işlerinde çalışanların koruma amaçlı gerekli aşılarının da yapıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, gerek belediyenin kadrolu gerek ise özelleştirme ile özel şirkette çalışan tüm işçilerin önümüzdeki günlerde Hepatit (B) aşısının yaptırılacağını sözlerine ekledi.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica