Temel Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

mahony

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar forumda aradım ama net bir cevaba rastlayamadım değişik fikirler var. Şu an tüm işyerlerinin yaptırması gerekenler risk değerlendirmesi, acil eylem planı. Ayrıca temel isg eğitimi de vermek gerekiyor mu, 1-2 çalışanı olan küçük esnaflara bile verilecek mi ? Bağımsız çalışmayı düşünen bir C sınıfı isg uzmanı olarak temel isg eğitimini de verebiliyor muyuz ? işyerleri bu eğitimi illa bir osgb den mi almak zorunda. Örneğin 1 çalışanı olan bir kasap ya da berber osgb ile mi anlaşaçak eğitim için ?

ziyaa_a

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;

a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,

b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,

eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.

Çalışanı olan her işveren risk değerlendirmesi,acil eylem planı.... yaptırmak zorundadır.

mahony

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu maddeyı okumuştum. neyse peki bizden bunuda isteyen işyerlerine ne gibi bir seçenek sunabiliriz. bazı arkadaslar işyeri ile bir gunluk sozlesme yaparsın isg-katipden dedi eğitimi veririsin bu şekişde diye ama bu işyerine ne gibi yük getirir. yani benımle sözleşme yapınca 1 gunluk sıgorta da 1 gunluk mu olacak ve bu sigort ücretinide ödeyecek mi bu durumu pek anlamadım ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.