Temel Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Sunumları' kısmında mahony tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mahony

  mahony TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar forumda aradım ama net bir cevaba rastlayamadım değişik fikirler var. Şu an tüm işyerlerinin yaptırması gerekenler risk değerlendirmesi, acil eylem planı. Ayrıca temel isg eğitimi de vermek gerekiyor mu, 1-2 çalışanı olan küçük esnaflara bile verilecek mi ? Bağımsız çalışmayı düşünen bir C sınıfı isg uzmanı olarak temel isg eğitimini de verebiliyor muyuz ? işyerleri bu eğitimi illa bir OSGB den mi almak zorunda. Örneğin 1 çalışanı olan bir kasap ya da berber OSGB ile mi anlaşaçak eğitim için ?


   
 2. ziyaa_a

  ziyaa_a TÜİSAG Üyesi

  Çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri;

  a) İşyerinde görevli iş güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından,

  b) İşçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, üniversiteler, kamu kurumlarının eğitim birimleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş eğitim kurumları ve ortak sağlık ve güvenlik birimleri tarafından,

  eğiticilerin Ek-1’deki eğitim programında yer alan konulara göre uzmanlık alanları dikkate alınarak belirlenmesi kaydıyla verilir.

  Çalışanı olan her işveren risk değerlendirmesi,acil eylem planı.... yaptırmak zorundadır.

   
 3. mahony

  mahony TÜİSAG Üyesi

  bu maddeyı okumuştum. neyse peki bizden bunuda isteyen işyerlerine ne gibi bir seçenek sunabiliriz. bazı arkadaslar işyeri ile bir gunluk sozlesme yaparsın isg-katipden dedi eğitimi veririsin bu şekişde diye ama bu işyerine ne gibi yük getirir. yani benımle sözleşme yapınca 1 gunluk sıgorta da 1 gunluk mu olacak ve bu sigort ücretinide ödeyecek mi bu durumu pek anlamadım ?

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica