Teknik Öğretmenler Ne Olacak?

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Uveys SAYLİ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş 1. Hayır, açıklayayım; C grubu A grubuna da bakabilecek ama bir şartla. Kendi meslek grubunda 750 işgünü çalışmışlığını belgeleyen her C grubu yine kendi meslek grubunun A grubuna bakabilecek. Örnek C grubu bir Kimyager veya Kimya Mühendisi sadece kendi mesleğiyle ilgili bir A grubu yani bir Kimya Fabrikasına (Kimya Fabrikaları A grubudur) bakabilecek. Ama sadece Kimya fabrikalarına ya da kendi branşı ile ilgili yerlerin A grubuna bakabilecek... Normalde C grubu bir kimyager veya Kimya Mühendisi kimya fabrikasına bu geçici yasa çıkmadan önce bakamazdı. Yine aynı şekilde inşaatlara da C grubu bakamazdı ama bu sayede İnşaat Mühendislerinin C grubu olanları A grubuna bakabilecek, Kimyagerler / Kimya Mühendisleri A grubu olan inşaatlara bakamayacak... Kısacası kendi branşının A grubuna bakabilecekler...


   
 2. erol hoca

  erol hoca TÜİSAG Üyesi  milli egt.de resmi olarak çalışanlar iş yeri ile sözleşme yapabilirlrmi. e katip ile bir iş yerinde sözleşme yaptım ama SGK lı degilim .yani sözleşme yaptıgım iş yeri üzerinden degil mem bak. da SGK lıyım nasıl üç yıl sonra SGK belgesi beyan edebileceğim.
  milli egt.de resmi olarak çalışanlar iş yeri ile sözleşme yapabilirlrmi. e katip ile bir iş yerinde sözleşme yaptım ama SGK lı degilim .yani sözleşme yaptıgım iş yeri üzerinden degil mem bak. da SGK lıyım nasıl üç yıl sonra SGK belgesi beyan edebileceğim.

   
 3. eda2

  eda2 Guest

  şu an için mezun olunan alana göre bi sınıflama yapılmıyor. daha sonra böyle bir alanlaşma yapılacak. o yüzden kimyacı sadece kendi sektöründe çalışmalı gibi bi şey yok şu an için. ayrıca c sertifikası haziran 2015'e kadar b sertifikası yerine kullanılabiliyor. öğretmenler de kolejler de igu olarak çalışabilir ayrıca.

     

   
 4. Evet Haziran 2015'e kadar C'ler B'ye bakabilecek ancak A grubuna bakabilmesi için 750 iş günü kendi branşında çalışmışlığını belgeleyebilmek kaydıyla yine kendi meslek grubunun A grubuna bakabilecek.

   
 5. İncelemenizde fayda var.

     

   

  Ekli Dosyalar:

  erdem271 bu yazıya teşekkür etti.
 6. orhanyigit

  orhanyigit TÜİSAG Üyesi

  olaya, hala herkes kendi branşı diye bahsediyor. arkadaşlar kendi branşı diye olamaz, böyle bir mantıkla hastane çok tehlikeli bir sınıf, hangi meslek dalı bakacak hastaneye. hastane mühendisi mi var. Nace koduna göre değerlendirilecek bir sektörde 3 yıl çalıştıysan Aynı sektörle sınırlı kalmak şartıyla C sınıfı bir uzman A gibi bakabilecek.

   
 7. Erginnn

  Erginnn TÜİSAG Üyesi

  ben şuan öğretmenlik yapıyorum. öğretmenliğin dışında özelde hafta veya ayda veya yılda kaç saat isg uzmanlığı yapabilirim ve bunu cumartesi, pazar günleri yapabilirmiyim. şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica