Teknik Eğitim Mezunları - Mühendislik Tamamlama

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Emre YİĞİTARSLAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Teknik Öğretmenler Mühendisliğe Geçebilecek Mi?

 1. Kesinlikle

  61,8%
 2. Muallakta

  10,5%
 3. İmkansız

  14,7%
 4. Bir ihtimal

  13,1%
 1. Abdulkadir SARIALTIN

  Abdulkadir SARIALTIN TÜİSAG Üyesi  O fiii tarihinde yapıldı öğretmen açığı vardı o zamanlar... Bülent Ecevit zamanında yapıldı. Sapla samanı karıştırmayalım... O zaman bir açık vardı. Şuan mühendislikte bir açık mı var? O zaman yapılan uygulamada yanlıştı bence... Mühendislik başka öğretmenlik başka... Eğitmenlik farklı bir konu... O zaman şimdide desinler Makine mühendisi sağlam fizik ve matematik eğitimi görür o zaman makine müh. leri matematik ve fizik öğretmeni olabilsin... Jeoloji müh. coğrafya öğretmeni v.s v.s ... Olur mu böyle bir mevzu... Desen ki evet çok müh. açığı var 30 yıl kapanmaz bu açık eleman yetiştirmek lazım... O zaman en yakın eğitim alan olsun der herkez çünkü büyük bir açık var... Mantıklı olmasa bile... Açık olmayan sektöre mühendisler deli gibi iş buluyor gibi birde öğretmenler eklenecek :)


   
  civiluzman bu yazıya teşekkür etti.
 2. ultimateposter

  ultimateposter TÜİSAG Üyesi

  Ama piyasadaki her iş mühendislik, hiç iş bulamasa bile mühendisliğin bir saygınlığı var mühendislik yapmaz ama mühendis saygınlığı görerek farklı teknik bir iş yapar hiç değilse. Ama öğretmen olarak ne tarz bir işe sahip olabilinecek ki kendi mesleğinden farklı?
  Her yer inşaat mühendisi, makine mühendisi arıyor, elektrik-elektronik mühendisi arıyor. Bu tarz mesleklere gidenler asla açıkta kalmazlar. Hiç iş bulamasalar bile farklı işlerde mühendis muamelesi görecekler en azından..

   
 3. Brolin

  Brolin TÜİSAG Üyesi

  mühendis yada öğretmen değilim ama bana göre yapılması en mantıklı şey ;
  devlet teknik öğretmen kadrolarını arttırarak, bu insanlara iş sağlamalıydı. bu sorunlar hiç yaşanmamalıydı.

     

   
 4. talip3327

  talip3327 TÜİSAG Üyesi

  Değerli arkadaşım (!)
  mühendis olmak demek başka bir mühendisin uygulayabileceği nitelikli işi yapabilmek demek değildir bir teknik öğretmen olarak mühendis olmak istemiyorum. şahsen ben eğitim fakültesinde teknik bilgiler öğretmek üzere yetiştirildim.malüm atamalarımız yok vasfımız yok imza yetkimiz yok sanayide benim diyen mühendise taş çıkaracak teknik öğretmen arkadaşlarımız da var sorun şu elimizde bir pasta var ve biz bunu paylaşmamız gerekiyor ama bu eşit olmamak kaydıyla ki bize yıllardır size bu pastadan pay yok denildi şimdi sen gel teknik öğretmen ol ve gel de mühendis olma ...değerli arkadaşım(!)

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica