Teknik Eğitim Fakültesi Ve Isg

Davut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,

Teknik eğitim fakültesi mezunuyum. 21 Ekim 2012 sınavını kazandım. İş ilanlarına baktığımda, çoğunda, tercihen mühendis ibaresi var. Bu mühendis şartına takılmadan ilanlara başvuru yapmalı mıyım? İşverenler neden bu ayrıma gidiyorlar? Önemli olan bakanlığın yetkilendirmesi değil mi? Bu durum biraz canımı sıkmıyor değil! Sizlerin bu konuda fikirleri nedir acaba?

sansar1985

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tahminimce ilgili uzmanın ilgili mühendislik dalıyla birlikte isg belgesinide işletmek istemesi. İşveren tek elemanla iki işini birden gördürmek istiyor.Bazı işverenlerde tam süreli istihdam edilmesi gerektiğini düşünüyor.Yani bakanlık açısından yarı zamanlı çalışan isg uzmanı işini tam yapmamış gibi bi algı oldugu için tam zamanlı işime yarayacak bi mühendisi çalıştırarak uzman sorununuda ortadan kaldırmak istiyor öyle düşünüyorlar.Şu bilincin oturması önemli isg uzmanı tam zamanlı çalışmak zorunda değil.Zorunda oldugu yerler var tabiki demek istediğimi anladınız siz

serkan şahiner

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Şuan çalıştığım işte pozisyon olarak iş güvenliği mühendisi ibaresi yazıyordu, bende teknik eğitim fak. mezunuyum hatta mülakattaki ilk sözüm ben mühendis değilim onu belirteyim demiştim onlarda önemli değil biz sana bu ünvanı veriyoruz gibi garip bir cümle kurmuşlardı. Özellikle inşaatlara yapacağın başvurularda bunla çok karşılaşabilirsin, gördüklerimden sonra şunu anladım ik ekibi dahil kesinlikle iş güvenliği uzmanı/mühendisi nedir ne iş yapar anlamıyorlar bilmiyorlar. Mühendis ibaresine takılma bence aklına yatıyorsa başvurmalısın.

gülenyüzlü

Üye
TÜİSAG Üyesi
bende muhendis arayan bir kurumda teknik eğitim fakültesi mezunu bakım onarım sorumlusuyum .serkan şahiner in yazısına katılıyorum. ik(insan kaynakları departmanı)çalışanları genellikle iş ilanı verirken benzer pozisyonda eleman arayan diğer firmaların iş ilanlarını kopyalayıp yapıştırma mantığıyla kriter belirliyorlar.
şartların bir çoğunu sağladığını düşünüyorsan ve eğitim alanınla ilgili bir sektörse kesinlikle başvur .

qirixman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ARKADASLAR BIZ TEF MEZUNLARI HEM MEBDE HEMDE OZELDE CALISABILIR MIYIZ

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
hayır çalışamıyoruz diye biliyorum?

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ARKADASLAR BIZ TEF MEZUNLARI HEM MEB DE HEM DE OZELDE CALISABILIR MIYIZ
Sorduğunuz soru "TEF mezunları iş güvenliği uzmanı olarak hem kamuda hemde özelde çalışabilir mi?" ise hayır çalışamaz. Kamuda çalışabilmeniz için kamuda memur veya işçi olmanız gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.