Teknik Eğitim Fakültesi Ve Isg

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Davut tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Davut

  Davut TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,

  Teknik eğitim fakültesi mezunuyum. 21 Ekim 2012 sınavını kazandım. İş ilanlarına baktığımda, çoğunda, tercihen mühendis ibaresi var. Bu mühendis şartına takılmadan ilanlara başvuru yapmalı mıyım? İşverenler neden bu ayrıma gidiyorlar? Önemli olan bakanlığın yetkilendirmesi değil mi? Bu durum biraz canımı sıkmıyor değil! Sizlerin bu konuda fikirleri nedir acaba?


   
 2. sansar1985

  sansar1985 TÜİSAG Üyesi

  Tahminimce ilgili uzmanın ilgili mühendislik dalıyla birlikte isg belgesinide işletmek istemesi. İşveren tek elemanla iki işini birden gördürmek istiyor.Bazı işverenlerde tam süreli istihdam edilmesi gerektiğini düşünüyor.Yani bakanlık açısından yarı zamanlı çalışan isg uzmanı işini tam yapmamış gibi bi algı oldugu için tam zamanlı işime yarayacak bi mühendisi çalıştırarak uzman sorununuda ortadan kaldırmak istiyor öyle düşünüyorlar.Şu bilincin oturması önemli isg uzmanı tam zamanlı çalışmak zorunda değil.Zorunda oldugu yerler var tabiki demek istediğimi anladınız siz

   
  berceste2534 bu yazıya teşekkür etti.
 3. serkan şahiner

  serkan şahiner TÜİSAG Üyesi

  Şuan çalıştığım işte pozisyon olarak iş güvenliği mühendisi ibaresi yazıyordu, bende teknik eğitim fak. mezunuyum hatta mülakattaki ilk sözüm ben mühendis değilim onu belirteyim demiştim onlarda önemli değil biz sana bu ünvanı veriyoruz gibi garip bir cümle kurmuşlardı. Özellikle inşaatlara yapacağın başvurularda bunla çok karşılaşabilirsin, gördüklerimden sonra şunu anladım ik ekibi dahil kesinlikle iş güvenliği uzmanı/mühendisi nedir ne iş yapar anlamıyorlar bilmiyorlar. Mühendis ibaresine takılma bence aklına yatıyorsa başvurmalısın.

     

   
  berceste2534 bu yazıya teşekkür etti.
 4. gülenyüzlü

  gülenyüzlü TÜİSAG Üyesi

  bende muhendis arayan bir kurumda teknik eğitim fakültesi mezunu bakım onarım sorumlusuyum .serkan şahiner in yazısına katılıyorum. ik(insan kaynakları departmanı)çalışanları genellikle iş ilanı verirken benzer pozisyonda eleman arayan diğer firmaların iş ilanlarını kopyalayıp yapıştırma mantığıyla kriter belirliyorlar.
  şartların bir çoğunu sağladığını düşünüyorsan ve eğitim alanınla ilgili bir sektörse kesinlikle başvur .

   
  Yusuf SAYAR ve Davut bu yazıya teşekkür etti.
 5. qirixman

  qirixman TÜİSAG Üyesi

  ARKADASLAR BIZ TEF MEZUNLARI HEM MEBDE HEMDE OZELDE CALISABILIR MIYIZ

     

   
 6. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi

  hayır çalışamıyoruz diye biliyorum?

   
  qirixman bu yazıya teşekkür etti.
 7. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Sorduğunuz soru "TEF mezunları iş güvenliği uzmanı olarak hem kamuda hemde özelde çalışabilir mi?" ise hayır çalışamaz. Kamuda çalışabilmeniz için kamuda memur veya işçi olmanız gerekir.
   
  qirixman bu yazıya teşekkür etti.
 8. isguzm

  isguzm TÜİSAG Üyesi

  Devlet memuru isen çalıaşamazsın.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica