Tehlikeli Sinif Risk Analizi Yardim!

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında ÖZNUR ÖZNUR tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ÖZNUR ÖZNUR

  ÖZNUR ÖZNUR TÜİSAG Üyesi  33.12.90 RİSK KODU OLAN, 3 ÇALIŞANI BULUNAN YANGIN SÖNDÜRME CİHAZLARI DOLUM BAKIM HİZMETİ VEREN BİR FİRMAYIZ. iŞVEREN OLARAK KENDİMİZ RİSK ANALİZİ YAPMAK İSTİYORUZ. BU MÜMKÜN MÜDÜR? EĞER MÜMKÜN İSE NASIL BİR YOL İZLEMELİYİZ?


   
 2. kovboyyy

  kovboyyy TÜİSAG Üyesi


  İzlemeniz gereken özel bir yol yok. Risk analizinizi bilinen bilimsel yollarla hazırlayın. İşveren ve işçi temsilcinizle birlikte imzalayın şeklen ve resmen tamamdır. Analizin amacına ulaşması konusu ise tartışmaya açıktır. Profesyonel yardım almanızı öneririm.

   
 3. eren_can_1983

  eren_can_1983 TÜİSAG Üyesi

  yapabilirsin ama bir uzmanın yapacağı risk analizi ile sizin yapacağınız risk analizi arasında çok fark olur

     

   
 4. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  uzmanda gelse tehlikeleri sizden soracak.sonuçta o işi yapan kişi olarak araştırın ve bir taslak bulun.bu taslak üzerinden yapın.yasal olarak sizin yapmanızda bir engel yok.

   
  Murat KOÇAK bu yazıya teşekkür etti.
 5. hakan35

  hakan35 TÜİSAG Üyesi


  şu an için sizin yapmanızda hiçbir sakınca yoktur . ama yapmış olduğunuz bu risk analizinin geçerlilik tarihi 1 ocak 2014 e kadar olacaktır çünkü tehlikeli sınıflar için 1 ocak 2014 ten itibaren iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi çalıştırma zorunluluğu başlıyor. bu tarihten sonra işverenin yapmış olduğu analizlerin geçerliliği kalmıyor çünkü yasada zorunluluk başlayana kadar işveren yapabilir diyor.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica