Tehlike sınıfları, Risk grupları ve çalışma hesabı

meralcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Biraz karışık olacak ama Şu soruların cevaplama yöntemlerini bilmiyorum.Tehlike sınıflarına göre hesap formülleri var.Risk grupları var ama ikisi birleşince nasıl bir yöntem izleyeceğim bilmiyorum.Elinizde bu konu ile ilgili bilgi varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
IV. Risk grubunda 85 işçinin çalıştığı bir işyerinde yasal olarak çalışması gereken, İş Güvenliği Uzmanının sınıfı ve asgari çalışma süresi aşağıdakilerden hangisidir?
a-C sınıfı, ayda 4 gün b-B sınıfı, ayda 4 gün c-A sınıfı, haftada 4 gün d-B sınıfı, haftada 4 gün
Cevap b

3. risk grubunda bulunan 500 den az işçinin çalıştığı bir işyerinde İş Güvenliği Uzmanı, ayda en az kaç iş günü işyerine gidecektir?
a-26 iş günü b-12 iş günü c-3 iş günü d-5 iş günü
Cevap c

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
meral hanım dediğiniz risk grupları kaldırıldı..az tehlikeli-tehlikeli ve çok tehlikeli geldi...1475 e bağlıydı onlar...

meralcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Teşekkür ederim.İçimi rahatlattınız.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.