Soru - Tavuk Çiftlikleri Dezenfeksiyonunda Alınması Gereken Önlemler | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Tavuk Çiftlikleri Dezenfeksiyonunda Alınması Gereken Önlemler

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Ersgur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ersgur

  Ersgur TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar tavuk çiftliklerinin dezenfeksiyonu yapan firmada alınması gereken önlemler nelerdir


   
 2. özellikle KKD olarak maske muhtemelen filtreli maskeler kullanılmalı ve kan tahlili yapmak lazım işçilere. Özellikle doğurgan yaşta olan bayan çalışanların durumuna dikkat etmekte gerekir. İşçilerin özellikle kullanılan kimyasal madde hakkında bilgilendirilmeli ve temas durumunda ne yapacakları açıkca belirtilmeli

   
 3. tuğba aslan

  tuğba aslan TÜİSAG Üyesi

  Tavuk çiftliğinde yumurta üretimi yapılmakta buna örnek risk analizi yollarsanız sevinirim teşkler.

     

   
 4. klbkbr

  klbkbr TÜİSAG Üyesi

  bana da lazım acaba elinde olan var mı?

   
 5. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Hazır olan bir şeyin hepsini bir arada bulmanız çok da mümkün değildir. Önerim; Fiziksel, kimyasal, biyolojik ve psikolojik risk etmenlerini izlemenizdir. Tüm bunları ayrı ayrı listeleyerek, her risk etmeni hakkında detaylara başvurmanızdır.

  Örneğin havalandırma başlığını irdelediğinizde, oluşan her türlü atıklar ile kullanılan hammaddelerin bileşimlerinden öncesi ve sonrası olmak üzere, her türlü VOC değerleri de başta olmak üzere ortam ölçümlerini yaptırmanızdır. bu ölçüm sonuçlarına göre alınabilecek önlemler vb. geliştirilmelidir. Ve bu sadece tek kalem başlığıdır, diğerlerini de hesaba kattığınızda onlarca konu başlığınız olacaktır.

  Hiç bir detay atlanmadığı sürece çalışmış olduğunuz işyerine özel bir risk değerlendirmeniz ve buna bağlı da acil eylem planınız kendiliğinden oluşacaktır. İşiniz kolay değil, şimdiden kolay gelsin.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica