Haber Tatvan'da "iş Sağlığı Ve Güvenliği" Eğitimi - Bitlis

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Tatvan'da "İş Sağlığı ve Güvenliği" Eğitimi

  1.jpg

  Bitlis’in Tatvan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerle belediyenin ağır ve tehlikeli iş alanlarında çalışan personellerine ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi.

  2.jpg

  Tatvan Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde konuşan Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Servet Avcı, "İş kazalarının nasıl önlenebileceği, acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği, verimli çalışma metotları, personellerin yasal hakları ve genel iş güvenliği kuralları gibi pek çok konuyu kapsayan seminerlerimiz, birimlere özel yapılacak olan eğitimlerle devam edecek. Örneğin itfaiye, zabıta ve büro personellerine iş güvenliği hakkında ayrı ayrı seminerler verilecek. Aynı zamanda iş güvenliği uzmanımızın birimleri teftiş ederek hazırlayacağı iş güvenliği önlemleri, tavsiyeleri de yapılacak olan toplantı sonrası hayata geçirilecek" dedi.

  3.jpg

  Daha sonra iş güvenliği uzmanı Ekrem Kaya tarafından verilen seminerde; temel iş güvenliği, kişisel koruyucu donanımlar, 6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, elle kaldırma ve taşıma, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı gibi konularda bilgiler verildi. Eğitime katılan personele iş sağlığı ve güvenliği konusu ile ilgili örnekler, sunumlar ile desteklenerek anlatıldı.

  4.jpg

  Eğitimden oldukça memnun ayrılan belediye personelleri, seminerin çok yararlı olduğunu belirttiler.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica