Taşeron Uygulamaları

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında arwen tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. arwen

  arwen TÜİSAG Üyesi  Merhaba,

  Firmalarda çok sayıda taşeron firma girişi olmakta,iyileştirme çalışmaları,tadilat,tamirat vb. bu taşeronlara yaptğınız uygulamalar nelerdir?Örneğin malzeme bırakacak bir tır şoförüne isg eğitimi veriyor musunuz?Veriyorsanız bu eğitimin süresi nedir?Kısacası taşeron firmalara firmaya ilk girişte uyguladığınız prosedür nedir?


   
  erkanersoy bu yazıya teşekkür etti.
 2. uzmannn

  uzmannn TÜİSAG Üyesi


  bu konuda firmalarınızda yaptığınız uygulamalarınız varmı arkadaşlar?

   
 3. PınarKaya

  PınarKaya TÜİSAG Üyesi


  Merhaba Aydın Bey,

  Bizim firmamızda uyguladığımız bir sistem var. Şöyle ki ; bir taşeron taahhütnamemiz var , taşerona iş verilmesi esnasında önce bu taahhütname karşılıklı imzalanıyor (içeriği iş güvenliği talimatlarına uygun çalışma yapılması ile ilgili) sonra bizim alanımızda çalışacak personelin SGK evrakları,eğer ekipman kullanacaklarsa ekipmana ait periyodik kontrol raporları ve operatör belgesi talep ediyoruz. Eksik olanı sahaya almıyoruz. Birkaç günlük bir işse ya da daha fazla her sabah elimizde ki SGK listesiyle gelen taşeron personelinin kimlik teyidini yaptırıyoruz güvenliğe gelenler değişebiliyor çünkü.. Sahada çalışma esnasında da sık sık kontrol yapıp uygunsuz bir şey olmaması için uyarıyoruz. Çalışacakları bölgeye şerit çektiriyoruz.. ve bu tutulan evrakları dosyalıyoruz..

  Umarım yardımcı olmuşumdur..

     

   
  fatmasena ve arwen bu yazıya teşekkür etti.
 4. çağatayözcan

  çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

  GÜVENLİĞE İŞ GÜVENLİĞİ TALİMATNAMESİ GİBİ BİRŞEY HAZIRLAYABİLİRSİNİZ EĞER O GELEN ÇALIŞTIĞI YERDE İSG EĞİTİMİ ALMIŞSA Kİ KANUNUN AMACI HERKESİN EĞİTİM ALMASIYDI VS. O EVRAKLARIN LİSTESİNİ İSTEYİN İÇERDE İŞ YAPACAK ELEMANLARA KISACA EĞİTİM DE VEREBİLİRSENİZ EN DOĞRUSUNU YAPMIŞ OLURSUNUZ AMA ÇOK ZOR TABİKİ UYGULAMASI BUNLARı TAHMİN EDEBİLİYORUM.

   
  arwen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica