Taşeron Kaza Raporu

Konu, 'İSG Formları' kısmında krisografi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. krisografi

  krisografi TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar merhaba,
  Forklift arızaları için gelen yetkili servisin kendi sahamızda geçiridği iş kazasından ötürü raporu benim mi tutmam gerek yoksa kendi uzmanlarının mı tutması gerekir?
  Ben kendi uzmanlarından rapor tutmasını talep ettim daha sonra gelen rapora göre de ben de bir araştıram raporu tutacağım dedim.Sizce de uygun olur mu?


   
 2. Egemen_01

  Egemen_01 TÜİSAG Üyesi  Rapor tutmak derken tam olarak ne demek istiyorsunuz? Eğer SGK ya bildirimi kim yapacak diye soruyorsanız? Cevap: İş kazası geçiren sigortalının sigortasını hangi işveren yatırıyorsa SGK ya iş kazası bildirimini o işveren yapacaktır. Kendi işletmeniz için kaza olay araştırma raporu tutmak isterseniz eğer sizi engelleyen birşey yok siz kendi olay araştırma raporunuzu yapar işletmenizi ilgilendiren uygunsuz bir durum var ise ona göre döf açar ve uygunsuzluğu giderirsiniz.
  Rapor tutmak derken tam olarak ne demek istiyorsunuz? Eğer SGK ya bildirimi kim yapacak diye soruyorsanız? Cevap: İş kazası geçiren sigortalının sigortasını hangi işveren yatırıyorsa SGK ya iş kazası bildirimini o işveren yapacaktır. Kendi işletmeniz için kaza olay araştırma raporu tutmak isterseniz eğer sizi engelleyen birşey yok siz kendi olay araştırma raporunuzu yapar işletmenizi ilgilendiren uygunsuz bir durum var ise ona göre döf açar ve uygunsuzluğu giderirsiniz.

   
  krisografi bu yazıya teşekkür etti.
 3. krisografi

  krisografi TÜİSAG Üyesi

  kendi işletmem için tuutacağım kaza raporunu kastetmiştim de, sadece taşeronun uzmanının tutacağı kaza rporu yeterli olur mu diye sormak istemiştim de. teşekkürler.

     

   
 4. yileri

  yileri TÜİSAG Üyesi

  SGK da çalışanın olarak gözükmeyeceğinden resmi bildirim sorumluluğumuz yok.
  Ben genelde dışardan gelenlerin kazasını inceleyip toplantıda inceliyorum. Benzer firmalar geldiğinde bu konuda tedbir istiyorum.
  Kolay gelsin.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica