Haber Tarsus'ta Camyünü Üretim Fabrikasında Yangın - Mersin

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Tarsus'ta Camyünü Üretim Fabrikasında Yangın

  1.jpg

  Mersin’in Tarsus ilçesinde faaliyet gösteren camyünü üretim tesislerinde yangın çıktı.

  2.jpg

  Olay, Yenice Mahallesi istikametinde D-400 karayolu üzerinde bulunan tesislerde meydana geldi. Alınan bilgiye göre, yaklaşık 3 saat süren yangında bir çok fabrika işçisi dumandan etkilenerek, ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. Elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangına, Tarsus, Mersin ve Adana’dan gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Uzun süren uğraşlar sonucunda yangın güçlükle söndürdü.

  3.jpg

  Öte yandan üretim tesislerinde meydana gelen yangında tonlarca camyünün kül olduğunu görülürken, maddi hasarın oldukça büyük olduğu tahmin ediliyor. Jandarmanın olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

  4.jpg

  5.jpg

  6.jpg

  7.jpg


  Kaynak: IHA


   
 2. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

  İzocam Fabrikasındaki Yangın Maddi Hasara Sebep Oldu

  Mersin’in Tarsus ilçesi sınırlarında E-5 karayolu üzerindeki İzocam Camyünü Üretim tesislerinde akşam saatlerinde yangın çıktı.

  [​IMG]

  Tesisin depo bölümünde başlayan yangında can kaybı olmazken, maddi hasar meydana geldi. Çıkış nedeni henüz belirlenmeyen yangını söndürmek için Adana, Mersin ve Tarsus’taki itfaiye ekipleri seferber oldu. Depoda zarar gören camyünler araçlarla başka yerlere taşındı. Yaklaşık üç saatlik bir çalışma sonrası kontrol altına alınan yangın dumanından çok sayıda işçi etkilendi.

  [​IMG]

  İşçilere işletmenin girişinde bekletilen ambulanslardaki sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi. Ayrıca zehirlenme riskine karşı çalışanlara ayran dağıtıldı. Çalışmalara katılan işçilerden bazıları tesis dışında söndürme çalışmalarını üzüntüyle izledi. Bu arada basın mensuplarının işletmeye girişlerine izin verilmedi. Tarsus Jandarma Komutanlığı’ndaki görevli askerlerde işletmede incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgi adı. Güvenlik ekipleri, söndürme çalışmaları sırasında çevrede tedbir aldı. Yaklaşık üç yüz çalışanı olduğu öğrenilen camyünü üreten fabrikadaki yangın çıkış nedeni ve maddi hasar tespiti daha sonra yapılacak.

  [​IMG]

  Kaynak: CHA

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica