Haber Tarım Ilacı Üretilen Fabrika Yandı - Niğde

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Tarım İlacı Üretilen Fabrika Yandı

  1.jpg


  NİĞDE'DE tarım ilacı üretimi yapan bir fabrika, tamamen yandı.

  2.jpg

  Organize Sanayi Bölgesi'nde tarım ilacı üretimi yapılan bir fabrikada saat 23.20 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle fabrikanın her yerini kaplayan yangını fark eden gece bekçisi, durumu itfaiyeyehaber verdi. Kısa sürede gelen Niğde Belediyesi İtfaiye ekiplerine çevre ilçelerden de destek istendi. Bor, Altunhisar ve Sazlıca belediyelerinden gelen itfaiye ekiplerinin de desteğiyle, fabrikadaki yangın 2 saatte kontrol altına alındı. İtfaiye ekiplerinin yangına müdahale ettiği sırada fabrikada alevlerin arasında kalan kimyasal maddeler, zaman zaman patlamalara neden oldu.

  3.jpg

  Niğde Vali Yardımcıları Hanlar İden, Abdullah Uçgun, Niğde Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Altunbaş gelerek itfaiye ekiplerinin müdahalesini yerinde inceledi. Fabrika sahibi Mustafa Demirkaplan ise şaşkın bakışlarla fabrikasının yanışını izledi. Demirkaplan, yangının kontrol altına alınmasının ardından itfaiye erlerinden bilgi aldı.

  4.jpg

  Yangını 2 saatte kontrol altına alan itfaiye ekiplerine, yanarak havaya karışan kimyasal maddelerden zehirlenmemeleri için ayran dağıtıldı. Fabrika kullanılmaz hale getirirken 30 milyon TL'lik zarara da neden olduğu belirtildi. Yapılan ilk incelemelere göre, yangının elektrik kontağından çıktığı bildirildi. Polis, yangınla ilgili soruşturma başlattı.

  5.jpg

  Kaynak: DHA   
  Haldun bu yazıya teşekkür etti.
 2. Haldun

  Haldun TÜİSAG Üyesi

  Müdahalesinde dikkat edilmesi gereken bir yangın olayı...Kimyasallar ve yangın

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica