Haber Tarım Çalışanlarına Iş Güvenliği Eğitimi Verildi - Bitlis

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Tarım Çalışanlarına İş Güvenliği Eğitimi Verildi

  1.jpg

  Bitlis İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde çalışan personele 6 bin 331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında iş sağlığı ve iş güvenliği eğitimi verildi

  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün toplantı salonunda İş Güvenliği Uzmanı Ekrem Kaya ve Dr. Fırat Turan tarafından verilen eğitimde iş güvenliğinin önemi anlatıldı. İş kazalarının ve meslek hastalıklarının yüzde 98 oranında önlenebileceğine vurgu yapan İş Güvenliği Uzmanı Ekrem Kaya, iş güvenliği kanununun amacını, kamu ve özel sektöre getirdiği yükümlülüklere değindi. Kaya ayrıca tarım personeliyle ilgili 6 bin 631 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu, işveren ve çalışanların hakları ve zorunlulukları hakkında bilgi verdi.

  Dr. Fırat Turan ise Bitlis İl Müdürlüğü çalışanlarına ilk yardımın önemini, kene ve böcek ısırmaları ile ilaç zehirlemelerinde yapılması gerekenleri detaylı olarak anlattı.

  İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bülent Korkmaz eğitimin önemine değinerek, "İl Müdürlüğümüz personeli hem sahada hem de binada hizmet vermekte olup, iş yerinde yaşanabilecek olası kazalara karşı gereken tedbirleri almak çalışanlarımız açısından büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda verilen eğitimlerin iş yerinde yaşanabilecek kazaların önüne geçmesi açısından son derece faydalı olduğuna inanıyor, bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

  Kaynak: CHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica