Tam Sınav Öncesi Yapılan Yönetmelik Değişikliği

Konu, 'Süresi Dolmuş Konular' kısmında seko tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. seko

  seko TÜİSAG Üyesi  geçtiğimiz 3 nisan da AĞIR VE TEHLİKELİ İŞLER YÖNETMELİĞİ nde değişik yapılmış arkadaşlar... farketmeyenler için buradan paylaşıyorum, soru gelebilir :hayal kırıklığı:
  Ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırılan işçilere ait kimlik bilgilerinin saklanması

  MADDE 7 – (Değişik R.G. 03.04.2012/ 28253 Md.1) İşveren veya vekili, ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırdığı işçilerin adı, soyadı ve T.C. kimlik numaraları, doğum yeri ve doğum tarihlerini belirten bir listeyi saklayarak, bunları İş Müfettişlerinin her isteyişinde göstermekle yükümlüdür.
  (Değiştirilen 7. Maddenin Önceki Hali:Nüfus Cüzdanlarının Onaylı Örneklerinin Saklanması
  Madde 7 – İşveren veya vekili, ağır ve tehlikeli işlerde çalıştırdığı işçilerin nüfus cüzdanlarının onaylı örneklerini saklayarak, bunları İş Müfettişlerinin her isteyişinde göstermekle yükümlüdür.)


   
  efipek, ahmetkartal, Doğuş ve 11 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. ataselim

  ataselim TÜİSAG Üyesi

  Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik, 5.4.2012 tarih ve 28255 no'lu R.G ile 6 maddesinin 4. fıkrasında değişiklik yapılmıştır.

  Değiştirilmeden önceki şekli aşağıdadır;
  (4) Binaların yangın algılama ve söndürme projeleri, tesisat projelerinden ayrı olarak hazırlanır. Bir kat alanı 2000 m2'den fazla olan katların tahliye projeleri mimari projelerden ayrı olarak hazırlanır. Tahliye projeleri diğer yapılar mimari projelerde gösterilir. Projeler; ilgili belediye itfaiye birimlerinin uygun görüşü alındıktan sonra, ruhsat vermeye yetkili merciler tarafından onaylanarak uygulanır. Belediye itfaiye birimlerince, projelerde değişiklik veya ilave gerekli görülmesi halinde, istenilen değişiklik veya ilavenin bu Yönetmeliğin hangi maddesine istinaden gerekli görüldüğünün belirtilmesi mecburidir. Yorumlanması gereken, açıklık gerektiren veya belirsiz olan konularda Bayındırlık ve İskan Bakanlığının görüşü alındıktan sonra işlem ve uygulama yapılır.

  Yeni Hali ile;
  (4) Binaların yangın algılama ve söndürme projeleri, tesisat projelerinden ayrı olarak hazırlanır. Bir kat alanı 2000 m2"den fazla olan katların tahliye projeleri, mimari projelerden ayrı olarak hazırlanır. Tahliye projeleri diğer yapılarda mimari projelerde gösterilir. Projeler; ruhsat vermeye yetkili merciler tarafından onaylanarak uygulanır. Yorumlanması gereken, açıklık gerektiren veya belirsiz olan konularda Çevre ve Şehircilik Bakanlığının görüşü alındıktan sonra işlem ve uygulama yapılır.

   
  ahmetkartal, seko, meralcelik ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  aslında ben değişen yönetmelik maddeleri adı altında konu açmıştım..oradan devam etseydik olurdu...

     

   
 4. Doğuş

  Doğuş TÜİSAG Üyesi

  bence gereksiz bunlardan kalkıp soru soramazlar :)

   
 5. seko

  seko TÜİSAG Üyesi

  hadi ya hiç farketmedim onu :düşünceli:

     

   
 6. ataselim

  ataselim TÜİSAG Üyesi

  sınavda çıkıp çıkmamasından öte aslında bilgilendirme açısından yazdım, cemakbulak beye teşekkür ederim değişen yönetmelikler konu başlığını fark etmemiştim, değişen yönetmeliklerin hangi mantıkta değiştiğini takip edersek bizler için daha zevkli olabilir, bir uzman olarak sonuçta yönetmelik değişiklikleri ilgi alanımız olacak, herkese kazasız günler ve sınavda başarılar dilerim

   
  seko bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica