Haber Taksimde Gaz Patlamasi

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Haldun tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Haldun

  Haldun TÜİSAG Üyesi  Taksim'deki patlamanın sebebi ile ilgili açıklama, İGDAŞ’tan geldi

  İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, Taksim’deki patlamanın doğalgazdan kaynaklanmadığı, sanat galerisinde bulunan mutfak tüpünde ise sızıntı olduğunun belirlendiği ifade edildi.

  İGDAŞ’tan yapılan açıklamada, “Dün akşam saatlerinde Taksim Kazancı Yokuşu No:50 adresindeki sanat atölyesinde bir patlama meydana gelmiştir. 187 Doğalgaz Acil Hattı’na 17 Şubat 2014 Pazartesi günü saat 16.23’te gelen ihbar üzerine, olay yerine giden İGDAŞ ekiplerinin yaptıkları ilk incelemede işyerinde bulunan 12 kg’lık mutfak tüpünde gaz sızıntısı olduğu tespit edilmiş ve mutfak tüpü İtfaiye tarafından olay yerinden uzaklaştırılmıştır. Yapılan ayrıntılı incelemede, patlama sonrasında tavan sıvalarında çok fazla tahribat olmadığı, tahribatın zemin seviyesinde yoğunlaştığı, patlamanın merkezindeki 12 kg’lık mutfak tüpündeki sızıntının olay sonrasında da devam ettiği tespit edilmiştir. Patlamanın doğalgazdan kaynaklanmış olabileceğine dair bir belirtiye rastlanmamıştır. Patlamayla ilgili kesin bilgiler, olayla ilgili yapılan adli incelemeler sonrası netlik kazanacaktır. Yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz” denildi.
  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  GAZ PATLAMASI VE ACİL DURUM
  Gaz patlaması zaten başlı başına tehlikeli olay...ben bu videolardanda anlaşılacağı gibi olay yerindeki ACİL DURUM'a dikkatimizi çekmek istiyorum. Olası durumlar işletmelerde veya günlük yaşam alanlarımızda da aynı bu olay gibi gerçekleşmektedir. Olay yerinin kargaşası, insanların tedirginliği, olaya karışan insan ve araç sayıları, yaralılar, ölüler, ambulanslar,....tüm bu tablodaki hareketlilik gerçek..
  Bu haber bize aynı zamanda bu tip olaylarda nasıl bir organizasyon yapısının kurulması gerektiği?
  -Bizim kurmuş olduğumuz organizasyonumuzun bu tür olaylara dayanabileceği, kaldırabileceği, bu tip olayları kontrol edebileceği,...gibi bir çok konuda yapıcı sorular sormamızı değerlendirme yapmamızı sağlayabilir..
  Olay yeri organizasyonu çok önemli. Özellikle Acil Durum olaylarında görevli ekiplerin organizasyonunda daha sonra olaya katılan diğer insan ve araçların organizasyonunda.. Tüm bu kargaşa ve olayı yönetecek kişi tabi ki Acil durum komuta sorumlusudur. Onun tecrübesi, bilgisi, olaya hakimiyeti çok önemlidir. İşletmelerde karşılaşılacak bu tip olaylara müdahale öncesi bu görevlerde sorumlu çalışanın eğitimleri ve detay bilgileri önceden bilmesi olayda görev alacak tüm birim ve çalışanlar için güven oluşturacaktır.Bu sebeple Acil durum planlarının hazırlanması ve uygulanması aşamalarında bu tip detaylara dikkat edilmesi gerekli müdahalelerin yapılması gerekmektedir.
  Kolay gelsin


   
  Last edited by a moderator: 19 Şubat 2014
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica