Haber - T A Ç D E R'de Hijyen Eğitimi Verildi - Tekirdağ | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber T A Ç D E R'de Hijyen Eğitimi Verildi - Tekirdağ

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  TAÇDER'de Hijyen Eğitimi Verildi

  1.jpg

  Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, Trakya Yıldırım Aktif Çalışanlar Derneği (TAÇDER) ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle aşçı ve servis görevlisi (garson) olarak çalışanlara hijyen eğitimi verildi. Derneğin seminer salonunda, biyoloji öğretmeni Buse Mertol tarafından verilen eğitim sonunda başarılı olanlar belge alacak.

  Öğretmen Mertol, yaptığı açıklamada, “İnsan, her anlamıyla çok değerli. Verilen hijyen eğitimleriyle insanlara sağlıklı bir yaşam ve üretim için bilinç kazandırılıyor. Çorlu’nun fabrika bölgesi olduğu bilindiğinden, bu eğitim her kesime uygundur.” dedi. Hijyen Eğitimi Yönetmeliği'ne göre gıda üretim ve perakende işyerleri, insani tüketim amaçlı sular ve doğal mineralli suların üretimini yapan işyerleri, kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler, otel, motel, pansiyon, misafirhane gibi yerler ve komisyon tarafından hijyen eğitimi verilmesi uygun görülen diğer iş kolları, eğitime katılarak belge almak zorunda. Bu belgeye sahip olmayanlar, çalışamayacak ve çalıştırılamayacak.

  Kaynak: CHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica