Soru : Şubat 2014 ( Ya Da Mayıs ) Yükselme Sınavına Hazırlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Buradan bana negatif bildirim verenlere aferin iyi iş başardınız demek istiyorum.adam Ağustosta üye olmuş sıfır mesaj atmış.paylaşım yok.ilk kez tıklamış.sebep kötü Türkçe kullanmakmış .****kesildi*****.burası Türkçe eğitim sitesi mi? ****kesildi*****yılmadım paylaşımlarda bulundum.****kesildi****.biz nasıl bir milletiz.lafa gelince herkes müslüman..gece gece sinirlerim bozuldu:)

şimdi belirtilen hatalı yada yanlış sorulara bakıyorum..

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
siz onları takmayın hocam

halil selçuk alan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Erdoğan Hocam,
İyi akşamlar. Emeklerinize sağlık... Acaba 1300 ncü sorunun cevabı neydi? Yazmayı unutmuşsunuz...

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
attığım mesajlar neden silinmeye başlandı sayın yönetim?

20.sayfada Mehmet Uzman arkadaşımız: 213)
(ekim 2012 B SINIFI) Kanserojen ve mutajen maddelerle çalışmalardarisk değerlendirmeen az kaç yılda bir yenilenmelidir?

A) 1 B) 2 C) 3 D) 5

Kanserojen ve mutajen maddelerle çalışma çok tehlikeli olduğundan yeni yönetmelikte direkt belirtilmediğinden 2 yıl oldu..düzeltelim lütfen

Ertan Taşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Erdoğan Bey, Paylaşım cömertlikten gelir. Güzellikler güzel insanlardan. Paylaşımlarda sonuna geldiniz ve bu paylaşımlarda eminim bir çok insan faydalanacak, çalışmalara da birçok arkadaş başlamıştır kanısındayım. Eleştiri her zaman olacaktır ama eğer üsütne birşeyler koyulacaksa. Aldığınız eleştiri Türkçe kullanım üzerineyse duymazdan görmezden gelin. Emeğinize sağlık, biz bu sizin bozuk Türkçey kaynağınızla 23 Şubat sınavını sizin ve diğer emeği geçen arkadaşlarla hep beraber geçeceğiz. Hepinize sevgiler.

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
176) (MAYIS 2013 A sınıfı) Ağır ve tehlikeli işlerin yapılmadığı yerlerde, gürültü derecesi kaç desibelde, işverence işçilere başlık, kulaklık veya kulak tıkaçları gibi uygun koruyucu araç ve gereçler verilmesi gereklidir?
A) 87 desibel B) 90 desibel C) 95 desibel D) 98 desibel

Cevap C …….. 95db
Gürültü yönetmeliğine göre 85 Db olması lazım.

Ağır ve tehlikeli işlerin yapılmadığı yerlerde...............95 db yazıyor tüzükte yönetmelikte ise böyle bir ayrım göremedim.

106 soruya ilişkin doğru cevaplar nedir? cevap c sıkıntı yok
135 numaralı soru cevap A şıkkı olacak ben yanlış geçirmişim kendi notumdada A şıkkı
(mayıs 2013 B Sınıfı) Yangınla mücadele amacıyla kullanılan ekipmanların işaretlenmesine ilişkin aşağıda verilenlerden hangisi yanlıştır?
A)Bu tip ekipmanların işaretleri daire şeklindedir.
B)Bu tür ekipmanları belirlemede kırmızı renk kullanılır.
C)Bu tür ekipmanların bulunduğu yerler kalıcı şekilde işaretlenir.
D)Bu tür ekipmanların bulunduğu yerler işaret levhaları ile işaretlenir

CEVAP A
139 numaralı soru cevap B şıkkı

139) işveren mekanik titreşimden kaynaklanabilecek riskleri değerlendirirken hangisine özel önem vermez?

A) Düşük sıcaklık gibi özel çalışma koşullarına,
B) İş ekipmanlarının mekanik titreşim düzeyi hakkında, ilgili mevzuat uyarınca kullanıcıdan sağlanan bilgilere
C) Başta özel politika gerektiren gruplar ile kadın çalışanlar olmak üzere tüm çalışanların sağlık ve güvenliklerine olan etkilerine
D) Maruziyet sınır değerleri ve maruziyet eylem değerlerine

evet b açıklama doğru yapılmış.kendi notlarımda doğru...şık yanlış yazılmış..bunu daha evvel düzeltmiştim

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
142. soruda hata yok
357.souyu düzeltmiştik.ben yanlış geçirmişim demiştim.kendi notlarımda doğru..
CEVAP D
D)Gaz, buhar ve sis hâlindeki parlayıcı maddelerin hava ile karışımından oluşan patlayıcı ortamın sürekli olarak veya uzun süre ya da sık sık oluştuğu yerler

688) Aşağıdakilerden hangisi Başbakanlık, bakanlıklar ve kamu tüzel kişilerinin kendi görev alanlarını ilgilendiren kanunların ve tüzüklerin uygulanmasını sağlamak için yaptığı düzenleyici (kural koyucu) işlemin Anayasadaki adıdır?

A) Tüzük B) Yönetmelik C) Kanun D)Genelge

CEVAP C değil B olacak.yönetmelik olacak
1244 SORU İPTAL OLMUŞ ZATEN HEPSİ DOĞRU

BU ARADA ÖZELLİKLE ÇIKMIŞ SORULARDA HATALAR OLABİLİR.

Örneğin ağustosta A sınıfı sorularında 22 soru iptal olmuş

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar hataları düzeltelim. takıldıklarınızı bildiriniz lütfen .henüz yatmadım bekliyorum

halil selçuk alan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Erdoğan Hocam,
İyi akşamlar. 1300 ncü sorunun cevabını yazmayı unutmuşsunuz. cevabı bekliyorum. Çalışmalarınız için tekrar teşekkürler...

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Erdoğan Hocam,
İyi akşamlar. 1300 ncü sorunun cevabını yazmayı unutmuşsunuz. cevabı bekliyorum. Çalışmalarınız için tekrar teşekkürler...
1300)balıkçı gemilerinde yapılan çalışmlarda çalışanlara verilecek eğitimlerde hangileri vardır?
I. yangınla mücadele
II. can kurtarma ekipmanının kullanılması
III. balık avlama ve çekme ekipmanının kullanılması
IV. el işaretleri

A)I ve II B)I ve III C)II ve III D) Hepsi

CEVAP D..hepsi doğru.............yönetmelikte geçen eğitimler bunlar..iyi geceler

Güler Yıldırım

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Hastane işim çıktı.dernek toplantısınada gidemeyeceğim.bu işte akşama kaldı...:(
sabır ve anlayışınız için teşekkür ediyorum.bu arada aşağıdakini yapanın bu sınavdan kalması imkansız

çalışma planı

1.benim hazırladığım soru bankası ( en az 3 kez anlayarak çözülecek)
2.benim hazırladığım denemeler-hedefim 7 deneme hazırlamak.şimdilik 3 tane var. (en az 2 kez çözülecek)
3.çıkmış sorular ( en az 2 kez çözülecek)

sonra dua edilecek...
Geçmiş olsun Erdoğan Bey

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
herkese sabır ve anlayışınız için teşekkür ediyorum.sınava yönelik açık kapı kalmadığını değerlendiriyorum..70i geçmek kolay olacak kanaatimce..denemelere ağırlık vereceğim ..4. denemelerin 25 sorusu hazır..

şimdi değerli arkadaşlarım(adaşım Hakan,murcelikel) son düzeltmeyi yapıp powerpoint ve word olarak eklerse işte o zaman duraksız soluksuz çalışma vakti.

Güler Yıldırım

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Buradan bana negatif bildirim verenlere aferin iyi iş başardınız demek istiyorum.adam Ağustosta üye olmuş sıfır mesaj atmış.paylaşım yok.ilk kez tıklamış.sebep kötü Türkçe kullanmakmış .****kesildi*****.burası Türkçe eğitim sitesi mi? ****kesildi*****yılmadım paylaşımlarda bulundum.****kesildi****.biz nasıl bir milletiz.lafa gelince herkes müslüman..gece gece sinirlerim bozuldu:)

şimdi belirtilen hatalı yada yanlış sorulara bakıyorum..
Takılmayın siz böyle şeylere Erdoğan Bey. Beğenmeyenler oturup bizahmet kendisi düzeltsin ya da buradan indirmesin kendisi soru çıkarsın.

nasibal35

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
paylaşmayı seviyorum ,insanların yardımına koşmayı..sevmeyi güzel görmeyi yaşamayı seviyorum..ben sevdiklerime seni seviyorum demekten utanmam.kaybetmeyi mi beklemeliyiz...hiç bir şeyi ertelemeyin şu hayatta.eee yapacak bir şey yok .benim DNA sarmalım öyle yaratılmış:) kodum bozuk:)

teşekkürler iyi niyetiniz için.o sizin kalbinizin güzelliğinin suya yansıması..
Keşke bütün insanların kodu sizin gibi bozulsa :) Dünya ne kadar güzel ve yaşanır olurdu. Her şey için teşekkürler. Harikasınız Erdoğan Bey...

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
erdoğan bey başka düzetilecek bişi yoksa word u yayınlayacam ayrıca çıktı alacam kendim için ..bu arada emeğinize sağlık herşey için teşekkürler inşallah kazanırız hep beraber ..birde mayıs için bu sorular yeterli olur değil mi?

h.hasan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
ERDOGAN BEY ; emeğin çok büyük..nasıl tşk edilir bilemiyorum..bu sınava nasıl hazırlanacam diyordum bir arkadaştan sizi öğrendim..mucizeler hep ansızın gelirmiş ya işte öyle oldu..sizi takip etmeye devam ..:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.