Soru : Su Ürünleri Sektöründe İsg Ve Risk Değerlendirmesi Hk.

serkandemirels

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba

sü ürünleri sektöründe isg ve risk değerlendirilmesi alanında proje hazırlıyorum. bununla ilgili kaynaklar bakıyorum. yardımcı olabilirmisiniz.

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Selam, su ürünleri sektörü denilince farklı bölümleri mevcut. Su ürünleri : 1) Üretim 2) İşleme 3) Depolama ve sevk 4) Satış olmak üzere -en azından benim bildiğim- dört bölüm var. Hangisi hakkında çalışma yapıyorsunuz bilmiyorum, ancak bende olan iki tane Türkçe dokümanı ekliyorum.
Bunlardan bir tanesi zaten bilimsel makale, onun kaynaklar bölümüne bakın size yol gösterici farklı kaynaklara yönlendirebilir. Ayrıca UTEM (Ulusal Tez Merkezi) üzerinde küçük bir araştırma yaparsanız tezler bulabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• Balıkçılık sektöründe iş güvenliği.doc
    55 KB · Görüntüleme: 194
  • RİSK DEĞ.ÖRNEK-SU ÜRÜNLERİ.pdf
    223.1 KB · Görüntüleme: 235

serkandemirels

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba teşekkür ederim.

su ürünleri yetiştiriciliği alanında isg ve risk değerlendirme yapıcam.

serkandemirels

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
konuyu balık ürünleri alanında iş sağlığı güvenliği ve risk değerlendirme olarak belirledik.

projemi bu şekilde yapıcam

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Selam, size halen tez ile uğraşan ihtiyar bir öğrenci olarak bir tavsiyede bulunmak isterim.
Evreni "Su ürünleri yetiştiriciliğinde İSG" olarak tutun ancak bu kadar geniş bir konuda örneklemi daha küçültün, o zaman daha rahat çalışırsınız ve çok fazla yorulmazsınız. Hazırlayacağınız RD'ni zaten projenizin ekine koyabilirsiniz. Ancak doğal olarak önce konuyu incelemek gerekir.
Örneğin,
1) "Su ürünleri yetiştiriciliğinde iş sağlığı ve güvenliği : Balık yetiştirme çiftliklerinin incelenmesi"
2) "Su ürünleri yetiştiriciliğinde iş sağlığı ve güvenliği : Ürün işleme tesislerinin ve işleme uygulamalarının incelenmesi"
3) "Su ürünleri yetiştiriciliğinde iş sağlığı ve güvenliği : Ürün depolama ve koruma şartlarının incelenmesi "
gibi gibi
İyi çalışmalar ve başarılar diliyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.