stajyerler için isg sunum

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında akincaylak_35 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. akincaylak_35

  akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar herkese günaydın

  yaz geldi ve fabrikamızda stajyerler gelmeye başlayacak bunun için stajyerler için isg eğitim sunumu olan varsa yardımcı olurlarsa sevinirim..

  kazasız günler


   
 2. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi  stajyerlerin gelen işçilerden bir farkı yok bence kişilere verdiğiniz işe giriş eğitiminin aynısını verebilirsiniz, stajyer sunumu diye birşey duymadım açıkçası
  stajyerlerin gelen işçilerden bir farkı yok bence kişilere verdiğiniz işe giriş eğitiminin aynısını verebilirsiniz, stajyer sunumu diye birşey duymadım açıkçası

   
 3. akincaylak_35

  akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

  stajyerleri 4857 ve yönetmeliklerle sıkmak yerine bilmesi ve yapması gerekenleri,yapmaması gerekenleri anlatacak bir sunum için yardım istemiştim.

     

   
 4. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  bu sizin işyeri ortamınıza göre hazırlanabilecek bir durum bence, bana göre stajyerler(bunlar arasında geleceğin yönetici adayları olabilir) tam aksine yönetmeliklerden kanunlardan bahsetmek daha mantıklı

   
 5. akincaylak_35

  akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

  tkaracayli, sunumu zaten alıp kopyala yapıştır yapmayacağım benim için taslak olacak ancak stajyer arkadaşların okullarında zaten isg ile ilgili dersleri var ve çalışmaya başladığı zaman bu eğitimlerden daha fazlasını her sene almak zorunda kalacak onun için ilk başta sıkmadan anlatmak ve bilmesi gerekenleri aktarmak yeterli olur diye düşünüyorum.

     

   
 6. leyla

  leyla TÜİSAG Üyesi

  Akın bey staj yaptığımız kurumda kurumun genel bir tanıtımı yapıldıktan sonra saha içinde yapılması ve yapılmaması gerekenler anlatılmıştı.ilerleyen günlerde zaten isg ile ilgili konulara değiniliyor.

   
 7. akincaylak_35

  akincaylak_35 TÜİSAG Üyesi

  aynen öyle leyla hanım.
   
 8. A. Aytuğ KADIOĞLU

  A. Aytuğ KADIOĞLU TÜİSAG Üyesi

  Bence stajyer-çalışan ayrımı yapılmamalı. Stajyerler iş hayatının ciddiyetini görmeli. Kanunları okurken ben de sıkılıyorum fakat bilmek zorundayız. O stajyer arkadaşlar yarın işe başladıklarında belki kurumsal olmayan bir yerde çalışacaklar, belki kendilerini bilgilendiren olmayacak. Bu anlamda stajyerlerin de imkan bulmuşken gerekli herşeyi öğrenmeleri gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca çalışanlar arasında vasıfsız işçilerin öğrendiğini, üniversitede eğitim alanlar mı öğrenemeyecek? Askerlikte bir söz vardır, acemiye merhamet vatana ihanettir denir. Tabii stajyerlere şınav çektirin demiyorum :) Fakat yasası çıksın diye bu kadar çaba sarf edilen bir konuda kimseye tolerans gösterilmemeli.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica