Sözlü anlatım, görsel anlatım gibi anlatım biçimleri öğrenmenin kaçta kaçını oluştururlar ?

murkiv5555

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
sözlü anlatım,görsel anlatım gibi anlatım biçimleri öğrenmenin kaçta kaçını oluştururlar.

bünyamin yavuz

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
sözlü anlatım,görsel anlatım gibi anlatım biçimleri öğrenmenin kaçta kaçını oluştururlar.[
araşatırmalara göre ortalama % 55 beden dili ,% 38 ses ve % 7 sözlü anlatım olarak belirtilmiş.

Hüseyin KORKMAZ

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
% 50 cevap.
Çeşitli kaynaklarda yalnızca sözlü aktarımla öğrenmenin ....... dolayında olduğu bildirilmektedir. cümlesindeki boşluğu tamamlayan doğru ifade nedir?

sorusu vardı kursun verdiği sorularda.

mustafa polat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
sözlü anlatı%20 görsel anlatım %40

Musa Kıransoy

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bu konu hakkında okudugum ve hala okumaya devam ettiğim bir kitapta veri sunayım sizlere.
Kitap İsmi: İnsan İlişkilerinde Ustalık
Yazar Les Giblin
Yayınevi: Sistem Yayıncılık
Konu: İnsanın kavrayış Biçimi
% 83 Görerek
%11 İşiterek
%3,5 Koklayarak
%1,5 Dokunarak
%1 Tadarak
Sadece anlatarak 3 saat sonra hatırlama oranı %70 iken 3 gün sonra hatırlama oranı %10
Sadece göstererek 3 saat sonra hatırlama oranı %72 iken 3 gün sonra hatırlama oranı %20
Anlatım ve göstererek anlatımda ise 3 saat sonra hatırlama oranı %85 iken 3 gün sonra hatırlama oranı % 65
olarak verilmiş. Umarım işinize yarar.
Not: Reklam olmaz umarım, okumak isteyen olabilir diye açık bilgi verdim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.