Soru : Soyisim Değişikliği

Zeynep Demır80

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar.İş güvenliği uzmanlığı c sınıfı eğitimimi tamamladıktan sonra evlendim ve soyisim değişikliği oldu.Sınav için herhangi bir sorun yaşar mıyım?bu yüzden kimlik bilgilerimi dahi değiştirmedim.ancak banka ücretini yatırdım ordaki ve ösym nin kendi sitesindeki soyismim farklı çıkıyor.ne yapmam gerekiyor?Eğitim aldığım kurumdaki koordinatöre sorduğumda hiç bir problem olmayacağını sadece sınavı geçtikten sonra evlilik cüzdanının fotokopisini bakanlığa yollamam gerektiğini söyledi.Ancak eğitim aldığım il de yaşamıyorum.farklı bir ilde ikamet ediyorum şu an.sınav için herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

Serçin YAPRAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
evlilik cüzdanınızı da yanınıza alın. arkasında evlenmeden önceki soyadınız da yazıyordur. TC kimlik numaranız da aynı olduğundan sanırım sorun olmaz. bulunduğunuz yerin osym merkezinide arayıp danışın. umarım sorun olmaz.

Meltem Yıldırım

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Bu durumu sen alo 170 'e sor. Bende bu tip bir sorun yaşadım. Sistem kendiliğinden nüfusa işlenmiş soy adını sisteme yüklüyor.
Ama nüfus cüzdanını değiştirmen lazım sınava girmeden önce.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.