Soğan Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soğan Kabuğunun Bilinmeyen Faydaları

Konu, 'Konu Dışı' kısmında İşGüvUzman tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi  Cilt sağlığı için birebir
  [​IMG]
  Araştırmalar, soğanın kahverengi dış kabuğunun antioksidan, lif ve flavanoid bakımından zengin olduğunu gösteriyor. Soğanın dış kabuğu bu özellikleriyle cilt sağlığı bakımından eşsiz bir kaynak.


   
 2. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Damar tıkanıklığı ve hipertansiyon sorununuz varsa…
  [​IMG]
  Bundan sonra soğan kabuklarını daha bir özenle saklamalısınız. Soğan kabuğu içeriğindeki kuersetin sayesinde damar tıkanıklığını ve hipertansiyonu azaltıcı etkiye sahip. Bunların yanı sıra, soğan kabuğu kanser önleyici, antibakteriyel ve anti mantar bileşenler bakımından da oldukça zengin.

   
 3. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Beslenmenizde soğan kabuğuna yer vermek hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor
  [​IMG]
  Kalp ve damar hastalıkları (kardiyovasküler hastalıklar), kolon kanseri, obezite, Tip 2 diyabet, sindirim sistemi problemleri

     

   
 4. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Kan akışınızı düzenleyecek bir çaya ne dersiniz?
  [​IMG]
  Hazırlanışı oldukça zahmetsiz olan bu çay, aynı zamanda harika bir detoks içeceğidir. Biriktirdiğiniz soğan kabuklarını cam bir kavanoza koyun. Çayınıza koyacağınız kadar soğan kabuğunu kavanozdan alıp kaseye yerleştirin ve üstüne kaynamış su ekleyin. Kasenin üzerini kapatıp 15 dakika bekleyin. Bu sürede soğan kabukları suyu emecek. 15 dakika sonra çayınızı süzdükten sonra içebilirsiniz. Maksimum etki için yatmadan önce içilmesi öneriliyor.

   
 5. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  5
  Besin değeri yüksek lifler kanserle savaşıyor
  [​IMG]
  Soğan kabuğunun içerdiği yüksek lifler takviye edici gıda olarak paha biçilemez. Bu lifler, bağırsaklarda biriken toksinin atılmasına yardımcı olarak, vücudun pH dengesinin düzenlenmesine yardımcı oluyor. Toksinlerden arınmış bağırsaklarda tümör hücrelerinin oluşumu ve gelişimi önleniyor. Ancak, hamile kadınların ve emziren annelerin soğan kabuğunu kullanması önerilmiyor.

     

   
 6. İşGüvUzman

  İşGüvUzman TÜİSAG Üyesi

  Soğan kabukları yemeklerde nasıl kullanılır?
  [​IMG]
  Soğan kabuğunu doğrudan yemek pek iştah açıcı olmadığı için çorbalarınızda veya yemeklerinizde kullanmak en güzeli. Yıkadığınız soğan kabuklarını ufak parçalar halinde atıp yiyerek veya büyük parçalar halinde atıp daha sonra içinden çıkartarak kullanabilirsiniz.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica