Sn. Soru Hazırlayan; İk Değil İh ! Hekim ! Hekim !

ygtr hoca

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
2017 İşyeri Hekim sorularına baktım.
İş yeri hekimliği, meslek hastalıkları ağırlıklı, kronik sorun ve güvensizliği önleyici bir görevdir.
Sınav soruları ise iş yeri hekiminin görevi sırasında bilmesi gereken sorular değildir.

Tek kelime ile bu soruları sormak "ayıp"tır.

İki kelime ile "ayıptır, günahtır"!

Dr.Kürşat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
2017 İşyeri Hekim sorularına baktım.
İş yeri hekimliği, meslek hastalıkları ağırlıklı, kronik sorun ve güvensizliği önleyici bir görevdir.
Sınav soruları ise iş yeri hekiminin görevi sırasında bilmesi gereken sorular değildir.

Tek kelime ile bu soruları sormak "ayıp"tır.

İki kelime ile "ayıptır, günahtır"!

Merhaba..
Ülkemizdeki eğitim sistemi malum, o konuya hiç girmeyeceğim
ve yine ülkemizdeki hiç bir sınav bilgi ölçmez, sadece eleme amaçlıdır (dediğiniz gibi abuk soruların sorulma sebebi de budur)
Hadi sınavı geçtik aktif çalışmaya başladık diyelim, sahada çalışan işyeri hekimlerinin en iyi ihtimalle %60 ı işyeri hekimliği konusunda bilgisiz
İşyeri hekimliğinin emeklilikte ek gelir getiren bir iş olmadığını, hasta bakmak olmadığını, kısaca ayrı bir sektör olduğunu vs. anlayan az
Halen işe giriş/periyodik muayene formuna ''Ağır ve Tehlikeli İşlerde Çalışabilir'' (ya da çalışamaz) yazan birçok işyeri hekimi var mesela..
Amaç para karşılığı sertifika dağıtmaktan çıkarsa belki yol alınabilir ama İMKANSIZ..

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.