Sizce Cevabı Hangisi?

orçun yıldırım

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Kapalı alanlarda yapılacak çalışmalar için Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
( )Bu alanlarda gerekli ölçümler yapılarak zararlı gazların varlığı araştırılmalıdır.
( )Kapalı alanlarda sürekliliği olan işler yapılacaksa iş güvenliği uzmanından onay alınacaktır.
( )Kapalı alanlarda seyyar aydınlatma lambaları darbelere dayanıklı özel koruyucu içinde ve küçük gerilimli olarak kullanılmalıdır.
()Parlayıcı patlayıcı sıvı yada gaz madde bulaşıklarının bulunduğu alanlarda gaz free işlemi yapılmış olmalıdır.

dhidem

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İlginç bir soru, soruyu hazırlayanın o anki mantığını anlamak gerekiyor. Bunun haricinde tüm şıklar doğru.
Soruyu hazırlayanın aklında birşey var ama ne ? Onun gibi düşünmek gerekiyor soruyu cevaplayabilmek için...

Kararsız kaldım şıklarda...

dnzce

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
bence de cevap B seçeneği , işveren yapılacak işe onay verdi ise iş güvenlik uzmanı risk analizi yapıp, gerekli önlemleri almakla yükümlüdür.

serdar_sevgili

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bence de B şıkkı ama "sürekliliği olan işler" ibaresi yüzünden. sürekliliği olmayan çalışmalar için de onay alınması gerekir diye biliyorum.

İbrahim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bence de b seçeneği. sürekli dediği için artık overlok makinesinde dikiş dikmek gibi rutin bir hal almış diye düşünüyorum.bunun için de her seferinde uzmandan onay almasına gerek olmadığı düşüncesindeyim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.