Tartışma : Sizce, C Sınıfının Tehlikeli Sınıfına Bakabilmesi 2015 Den Beri Ertendiği Gibi Yine Ertelenir Mi?

HSE Engineer

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Sizce, C sınıfının tehlikeli sınıfına bakabilmesi 2015 den beri ertendiği gibi yine ertelenir mi?

que

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Sizce, C sınıfının tehlikeli sınıfına bakabilmesi 2015 den beri ertendiği gibi yine ertelenir mi?

ben erteleneceğini sanmıyorum. sınav sayısını da yılda ikiden yılda bire düşüreceklerini düşünüyorum açıkcası.

nes2010

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
ertelense nolacak ki c lere iş yok özellikle de yeni belgeyi almış tecrübesizse

emine aslihan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
c lere iş var mı yok mu onu sormuyr bence bende b sınıfıyım çok tehlikeliye bakıyorum ama 2020 ye kadar a olamayacağım için sonra ne olacağı belli değil c lerdede aynı sorun var. C olupta tehlikeli sınıfa bakanlar ne olacak süre bitince işten mi çıkarılacak. bence devlet uzmanlar işsiz kalmaması için önlem alır ama süreyi mi uzaltır, sınıf ayrımınımı kaldırır bilmem

NAZLI KURUL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
bence clere atılmış en büyük kazık olacak neden dersenız cler 2020 ye kadanr zorunlu olmayacak ama clerın az teklıkelı yere bakması gerekecek
zaten hizmet almada zorunluluk olmayan bi iş yeri neden hizmet alıp c caısştırsın ki ???
bence baska bi çözüm yolu olmalı bi clerin b olabilme imkanı hızlandırılmalı
bilen aklı basan bu işi becerebilen b olmalı 3 sene uzun bir süre !!

emine aslihan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
açıkçası bu konu ile ilgili bir tedirginlik göremiyorum forumda bunun iki nedeni olabilir;

1- C olupta tehlikeli sınıfa bakan uzman olmaması yada 2019 ocağına kadar b olabilme durumu olanlar,
B olupta çok tehlikeli sınıfa bakan uzman olmaması yada 2020 ocağına kadar a olabilme durumu olanlar

2- Kimsenin bundan haberi yok,

Çünkü özellikle c sınıfı olanlar için şurada 4 aylık bir süre kaldı .

bununla ilgili bir kamoyu oluşturulmalı bence

nes2010

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
evet işverenlerde özellikle osgblerde bu yüzden c leri işe almıyolar calışan c ler de bu 4 ayın sonunda iştenmi çıkarılır eğerki çıkarılırsa b lerin sorumluluklari ve iş yükleri dahada armazmı

nes2010

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bu sürenin uzatılması gerektiğini düşünüyorum

totem_ozcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
01.01.2019 00:00 itibariyle, C Sınıfı olarak Tehlikeli Sınıfa bakan Uzmanlar devam edeceklerdir diye düşünüyorum. Fakat sistem yeni atamalara müsaade etmeyecektir. 2 sene önce de aynısı yaşanmıştı. Torba ile ertelenmeden sonra sistem müsaade etmişti. Ülkenin, hükümetin, kimsenin ne kadar umurunda, ne kadar gündemde bakalım bekleyip göreceğiz sonucu.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İşin detayına inecek olursak sınıf ayrımının saçmalığından ve gereksizliğinden bahsetmek gerekir aslında ama o zaman da konuyu dağıtmış oluruz. Soruya cevap olarak erteleneceğini düşünüyorum en az 1 sene. 70 bine yakın C sınıfı var şu an Türkiye genelinde. Aralık sınavından sonra bu sayı daha da artacak. Bu kadar kişiyi "yanlış yasal düzenlemeler" ile işsiz bırakmayı göze alamazlar. Hele ki seçim yılında..

nes2010

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
umarım öyle öyle olur yoksa mu meslekte kendini geliştirmek çalışabileceği kuruma fayda sağlamak isteyen yeni başlangiç yapacak c lere yazık olacak

murat isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
c lerin tehlikeli yerlere bakma süreleri temmuz 2020 ye ertelenir

ozgearch

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar ertelemeyle ilgili duyuru ne zaman yapılır? ona göre c sınıfı uzmanlar ve iş yerleri çalışma yapacak çünkü.

Can Yıldızlar

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sıkıntılı bir süreç, bakalım tarihi uzatacaklar mı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.