Sistemde Kaydınız Bulunmuyor????

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Egemen_01 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Egemen_01

  Egemen_01 TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce bakanlığa elden götürülen uzmanlık ve işyeri hekimliği sözleşmesinin cevabı halen gelmedi. Yetkililerle görüştüğümde verilen cevap 'yaklaşık 3000 adet sözleşme var ve sadece 3 kişi bakabiliyoruz o yüzden cevap beklemeyin ' oldu. Neyse biz bakanlıktan ümidi kesip İSG KATİP üzerinden yapalım dedik. onda da şöyle bir sorunla karşılaştık. işyerinde insan kaynakları biriminde çalışan personelin tc kimlik ve e devlet şifresi ile giriş yapmak istedik ancak karşımıza 'Sistemde kaydınız bulunmuyor yada sistemi kullanma yetkiniz yok' uyarısı çıktı. biraz araştırdıktan sonra anladık ki insan kaynakları çalışanının SGK kayıtlarında işveren vekili ataması bulunmuyor. neyse SGK ya yazdığımız bir dilekçe ile bunuda çözdük. personeli SGK kayıtlarında işveren vekili olarak kaydını yaptırdık. Ancak aradan 5 gün geçmesine rağmen İSG KATİP de karşımıza halen aynı uyarı çıkmakta. '' Sistemde kaydınız bulunmuyor yada sistemi kullanma yetkiniz yok'' sizce sorun ne olabilir?


   
 2. CNNCNN

  CNNCNN TÜİSAG Üyesi  Merhaba mtkiymaz, aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir çözüm bulabildiniz mi?
  Merhaba mtkiymaz, aynı sorunu bende yaşıyorum. Bir çözüm bulabildiniz mi?

   
 3. kadir oran

  kadir oran TÜİSAG Üyesi

  merhaba aynı sorun bende de oluştu. SGK yönetici atamasını yapıp sisteme giriyor ancak İSGGM bu verileri her 3-4 günde bir çekip sistemine giriyor bu nedenle 1 hafta bekledikten sonra hala çıkmaz ise İSGGM ile görüşmek gerekiyor. ben şu an 2. bekleme günümdeyim. bu söylediklerimi bana İSGGM'den söylediler. ben de onların yalancıyım yani:)

     

   
 4. Egemen_01

  Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

  Sorun devam ediyor arkadaşlar maalesef.

   
 5. hurşit

  hurşit TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bende aynı durumdayım. işverenim sisteme girdiğinde yetkiniz yok uyarısı çıkıyor. SGK ya dilekçe verdik yetkili şu anki işveren olarak değişti. ama hala yetkiniz yok diyor. 170 'i arıyorum saçam sapan şeyler söylüyorlar kendilerine faydaları yok.Bi neticeye ulaşan varsa paylaşırsa sevininirim. teşekkürler

     

   
  ALKAN BAYKAL bu yazıya teşekkür etti.
 6. Tokat

  Tokat TÜİSAG Üyesi


  Bugün ÇSGB ile uzun görüşmelerde bulundum. SGK dan alınan tüm güncel bilgileri sistemlerine taşıyorlarmış. Önümüzdeki hafta sorunun ortadan kalkacağını, devamı halinde ise tekrar iletişime geçmemiz gerektiğini ilettiler. Yani önümüzdeki hafta belli aralıklarla sisteme girmeye çalışmaya devam edilecek. Haftasonuna kadar netice alınmazsa ÇSGB ile iletişime geçilecek. Bilgilerinize.

   
 7. CNNCNN

  CNNCNN TÜİSAG Üyesi

  hayırlısı diyelim o zaman. Ben Pazartesi günü sigorta müdürlüğümüze işveren vekili olarak kayıt etmişti beni. Beklemekten başka çare yok bu durumda :)
   
 8. CNNCNN

  CNNCNN TÜİSAG Üyesi

  Herhangi bir gelişme yaşayan oldu mu? Kendimi vekil olarak kayıt eetireli 1 hafta oldu halen yekiniz yok uyarısı alıyorum.   
 9. TheNorth

  TheNorth TÜİSAG Üyesi

  10 Günden fazla oldu kayıt olalı ama hala aynı uyarı çıkıyor..Ne zaman düzeltilecek acaba?

     

   
 10. sayram9

  sayram9 TÜİSAG Üyesi

  SEVGİLİ ARKADAŞLAR İSG KATİP SİSTEMİNE , ŞUANDA İŞ YERİNİZDE SGK NEZDİNDE E-BİLDİRGE YAPMAYA YETKİLİ KİM İSE O GİREBİLİR, ARTIK İŞYERİ SAHİPLERİ DE GİREMİYOR, BİLGİNİZE   
 11. TheNorth

  TheNorth TÜİSAG Üyesi

  15-20 gün önce vekil olarak başvuru yapmıştım.Bu geçersizmi artık?

  Şimdi bir daha gidip e-bildirge yetkilisi için tekramı başvuru yapacağız?

  Bunun için vekalet istiyorlarmı yine acaba?   
 12. sayram9

  sayram9 TÜİSAG Üyesi

  ARTIK İŞVEREN BİLE YAPAMIYOR, E-BİLİDİRGE Yİ MUHASEBECİLER GİRER ONUN ŞİFRESİ ÜZERİNDEN YAPABİLİRİSİN

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica