Bilgi Şirket Denetimleri

absinthe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bakanlık yetkilileri, yeni başlayan ADR şirket denetimleri hakkında da bazı ipuçları verdiler.

o Denetimler randevu usulü ile olacak;

o ADR yıllık raporları incelenecek;

o TMGD tarafından verilmiş ADR bölüm 1.3 eğitim kayıtları incelenecek;

o Eğer gerekiyorsa taşınan ürünlerle alakalı güvenlik planları incelenecek;

o TMGD tarafından yapılmış ziyaret ve denetim kayıtları incelenecek;

o Firmaların çalıştırdığı sürücülerin SRC-5 belgeleri ve çalışma süreleri incelenecek.

ismail küçükyavuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
"Ulaştırma bakanlığının sınavı ile almış olduğum Tehlikeli Madde Güvenlik Danışmanlık sertifika sahibiyim.Ulaştırma Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu bir kurs üzerinden (ciddi ücretler ödeyerek)eğitim alarak sertifikayı aldım.Lakin Ulaştırma Bakanlığının denetimlerinin yetersiz veya eksik olmasında dolayı bu sektörde iş bulamıyorum.Biz kursiyerlere ciddi vaatler de bulunularak bu kurslara gitmemiz sağlanmıştır.Lakin Ulaştırma Bakanlığının bu konuda gerekli duyarlılığı göstermemesi nedeni ile bu sektördeki firmaları bu hizmeti sayın alma noktasında uzak durmaktadır. Ulaştırma Bakanlığı bu konu ile ilgili gerekli denetimler de bulunacak mıdır.Ulaştırma Bakanlığı kendi bünyesinde tehlikeli madde güvenlik danışmanı çalıştıracak mı.Ulaştırma Bakanlığı gerekli yaptırım ve cezalarda gerekli girişimlerde bulunacak mı.Ulaştırma Bakanlığı danışmanlık hizmeti için taban fiyat uygulamasın da bulunucak mı.yoksa bu sektörde iş güvenliği uzmanlığı gibi olacak mı."
Bimer'e böyle bir başvuru yaptım.Ne kadar doğru bilmiyorum ama gelecek cevabı sabırla bekliyorum...

Abdurrahman Soycak

Üye
TÜİSAG Üyesi
İsmail bey Ciddi ücretler ödedik katılıyorum. Ancak Tam karmaşa var ortada. Kim ne yapacağını nasıl yapacağını bilmiyor siz denetimden bahsediyosunuz. Mevcut TMGD ler denetimlere tam hazır durumda mı? ki işletmeler hazır olsun. karmaşadan bizler bile çıkamıyorken işletmelerin detiminden bahsetmişsinz. Ulaştırma bakanlığının bence mevcut tmgd'lere neyi nasıl yapacağını bi öğretmesi lazım. Her şey 3.2.A tablosunda yazmıyor. ama ADR'ye tabii. böyle saçma durumlar var ortada. Ben Ulaştırma Bakanlığına bilgi edinme başvurusu yaptım 4. gün oldu halen cevap yok. Kurumdan kuruma gönderilip duruyor. Ulaştırma bakanlığı konuyu çözümlemede gecikiyor daha..

Son düzenleme:

P_Şahin

Üye
TÜİSAG Üyesi
İsmail bey Ciddi ücretler ödedik katılıyorum. Ancak Tam karmaşa var ortada. Kim ne yapacağını nasıl yapacağını bilmiyor siz denetimden bahsediyosunuz. Mevcut TMGD ler denetimlere tam hazır durumda mı? ki işletmeler hazır olsun. karmaşadan bizler bile çıkamıyorken işletmelerin detiminden bahsetmişsinz. Ulaştırma bakanlığının bence mevcut tmgd'lere neyi nasıl yapacağını bi öğretmesi lazım. Her şey 3.2.A tablosunda yazmıyor. ama ADR'ye tabii. böyle saçma durumlar var ortada. Ben Ulaştırma Bakanlığına bilgi edinme başvurusu yaptım 4. gün oldu halen cevap yok. Kurumdan kuruma gönderilip duruyor. Ulaştırma bakanlığı konuyu çözümlemede gecikiyor daha..
Bilgi edinme başvurusu bende yapmıştım.Gelen yanıt genelgenin aynısı..

Melinda BENGÜL

Üye
TÜİSAG Üyesi
Bilgi edinme başvurusu nasıl yapılıyor ?

yasarcan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bimer üzerinden

ismail küçükyavuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
BİMER cevap :
Sayın İsmail....., Genel Müdürlüğümüze ulaşan şikayetler doğrultusunda İlgili Bölge Müdürlüğüne talimat verilerek, denetim yapılmakta ve Mevzuat hükümlerini yerine getirmeyen işletmelere cezai müeyyide uygulanmaktadır. Ayrıca, Bölge Müdürlükleri şikayetler dışında da yaptıkları denetimleri aylık olarak Genel Müdürlüğümüze sunmaktadır. Bilgilerinizi rica ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.