Sınıf Yükselmede 3 Sene Çalışma Şartı

burcu yılmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
upload_2014-2-18_8-45-52.png

günaydın,burada firma ismim çıkması gerekiyor galiba,güncelle kısmına bastım 3 gün içinde tekrar giriş yapmayı deneyiniz diyor,bu konuda bilginiz var mı acaba ? teşekkürler.

Ekli dosyalar

• upload_2014-2-18_8-45-2.png
    upload_2014-2-18_8-45-2.png
    185.8 KB · Görüntüleme: 12

PınarKaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Burcu Hanım,
Şuan C sınıfı uzmanlar tehlikeli sınıfa bakabiliyor.. Bende bir senedir tehlikeli sınıfta uzman olarak çalışıyorum.. siz sorumluluğu almak istiyorsanız yasal bir engel yok önümüzdeki bir sene için.. bir sene doluncaya kadar da pirim hakkıyla sınıf yükseltebilirsiniz, priminiz yetmiyorsa da bir senede bu devlet daha neler çıkarır bilinmez..

burcu yılmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
doğru söylüyorsunuz,bakalım daha nasıl yaratıcı fikirler gelecek..

ersin4141

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Ekli dosyayı görüntüle 13489

günaydın,burada firma ismim çıkması gerekiyor galiba,güncelle kısmına bastım 3 gün içinde tekrar giriş yapmayı deneyiniz diyor,bu konuda bilginiz var mı acaba ? teşekkürler.

Burcu hanım bu giriş yaptığınız ekran galiba sizin e-devletinize ait yani sizin hesabınız bu ekranda sadece sizin sertifikalarınız görünür benim bildiğim bu. eğer işverenin hesabından girmiş olsaydınız sisteme orada işvere ait şirketler görünürdü. (benim bildiğim bu )

birde benim tanıdığım birisi 1 yıl önceki b sınavına şöyle girmişti. daha önceki çalıştığı firmada isg kurul toplantılarına katıldığını ispatladı.(yani konuyla yakından ilgilendiğini) sizde öyle yapabilirsiniz ama en az son 1 yıldır isg katip var sizin 1 yılınızı kabul etmzler neden katipten yamdın diyebilirler. ama isg katip olmadı yıllarda katıldığınız kurul toplantıları varsa onu kabul ediyorlar arkadaşımın öyle olmuştu.

ersin4141

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)

Burcu hanım bu giriş yaptığınız ekran galiba sizin e-devletinize ait yani sizin hesabınız bu ekranda sadece sizin sertifikalarınız görünür benim bildiğim bu. eğer işverenin hesabından girmiş olsaydınız sisteme orada işvere ait şirketler görünürdü. (benim bildiğim bu )

birde benim tanıdığım birisi 1 yıl önceki b sınavına şöyle girmişti. daha önceki çalıştığı firmada isg kurul toplantılarına katıldığını ispatladı.(yani konuyla yakından ilgilendiğini) sizde öyle yapabilirsiniz ama en az son 1 yıldır isg katip var sizin 1 yılınızı kabul etmzler neden katipten yamdın diyebilirler. ama isg katip olmadı yıllarda katıldığınız kurul toplantıları varsa onu kabul ediyorlar arkadaşımın öyle olmuştu.

katran75

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
konulara hakim olarak cevap verirsek kimseyi yanıltmamış oluruz.
pardon ama yanıltıcı olarak ne yazmışım varsa benim bir yanlışım siz doğrusunu yazın o zaman bende öğrenmiş olayım.

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)

Burcu hanım firma ismi çıkmayacak orada...Sizin kendi şahsınıza kurmuş olduğunuz bir işyeriniz yoksa....Çalışacağınız firma sizi uzman olarak tanımlayacak kendi şifrenizle girip onaylama yapacaksınız. Tabi firmanın da sizi tanımlaya bilmesi için ilk olarak havuza tanımlamanızı yapmanız gerekiyor. Kendi şifrenizle girip kendi sayfanızda üst tarafta bilgi güncelle diye bir kısım var, orada iletişim bilgilerinizin OSGB ler ve firmalar tarafından görünmesi için diye bir çek var onu aktif hale getirince havuza tanımlanmış olacaksınız. Çalışacağınız firma yada OSGB artık sizi tanımlayabilir...kolay gelsin iyi çalışmlar...

janan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Burcu Hn. Merhaba,

Öncelikle çalıştığınız firmada uzmanlık yapmanızın bir hükmü yok yükseltme sınavı için. SGK prim gün sayınız 1500 ise B sınavına girebiliyorsunuz. SGK primlerinizi kontrol edin, toplamda 1500 gününüz var ise yükseltme sınavına başvuru yapınız lütfe. Geçmişteki primlerinizin illa bu alanda olmasına gerek yok, bilgilerinize sunarım.

ayhan07

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yok sanırım

Neşe Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
merhabalar,Ben c sınıfı iş güv. uzmanıyım aynı zamanda kimyagerim. Çalıştıgım firma b sınıfı. Ben kimyager olarak çalışıyorum,osgb'den başka bir arkadaş geliyor .Benim isgkatipte girişim yok dolayısıyla. Bu durumda ben b sınıfına yükselirken 3 senelik çalışmamı kanıtlayamayacak mıyım ? isgkatip harici bir kanıtlama yolu yok mu acaba?şimdiden teşekkürler.

Burcu hanım 30 Haziran 2015' e kadar tehlikeli sııftaki işyerlerinde İGU olarak çalışabilirsiniz.Sizin işyeriniz de tehlikeli sınıfta,aslında bir yıllık sözleşme yapabilirdiniz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.