Sınava Yaklaştıkça Düşen Netlerim!!!

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında igu konya tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. igu konya

  igu konya TÜİSAG Üyesi  Herkese merhaba arkadaşlar.. Ve sınava gireceklere de başarılar...umarım saçma sapan sorular olmazda kazanırız hepimiz :D

  Benim bir durumum var, fikri olanlardan fikir almak istiyorum.
  Ben Elektrik-Elektronik Mühendisiyim. Makineler konusunda iyi sayılırım. Hali hazırda bir OSGB de ölçüm kontrol mühendisi olarak çalışmaktayım. Risk analizlerinde ve keşiflerde mevcut iş güvenliği uzmanı arkadaşlarıma yardımcı oluyorum. Olayın tam göbeğindeyim anlayacağınız. İlk kez sınava gireceğim. Aralıklı olarak 3 aydır sınava çalışmaktayım. Yine aralıklı olarak deneme çözmekteyim. son 10 gündür inanılmaz bir düşme var netlerim de. İlk çözdüğüm zamanlar 80 netlerdeydim, sonrasında 90-92 lerde.. şuan ise 65-73 aralığındayım. Beraber çalıştığımız iş güvenliği uzmanı arkadaşlarım hep çok çalışıyosun diyorlardı. Çok ayrıntıya takılıyorsun derlerdi. Bende her zaman lazım diye her şeye bakıyordum açıkçası. Son yaptığım 5 denemenin 2 sinden 63 ve 65 aldım..diğer 3 ü de 72 ve 73 -73..

  SİZCE OLAY NEDİR? DAHA DA ÖNEMLİSİ BU DURUMDAN NASIL KURTULMALIYIM?


   
 2. Mustafa ESEN

  Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

  aynı durum bende de var 55 lere kadar düşdüm şimdi 65 ile 70 arasındayım.

   
  igu konya bu yazıya teşekkür etti.
 3. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  bence şu son hafta soru falan çözmeyin...ben öyle yapıyorum....önemli yerleri gözden geçirin,hatırlatma yapın...moralinizi bozacak şeylerden uzak durun...denemelerde farkettiğiniz eksikleri giderme yoluna bakın...çözeceğimiz kadar soru çözdük zaten sanırım....ben böyle düşünüyorum..iyi çalışmalar..

     

   
  igu konya bu yazıya teşekkür etti.
 4. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  bende aynı şekilde düşünüyorum artık soru çözmemek lazım sadece son 1 kez sınav sorularının üzerinden geçin derim,bunun dışında cem bey'in söylediği gibi kesinlikle eksik konulara bakınız.

   
  igu konya ve Cem AKBULAK bu yazıya teşekkür etti.
 5. igu konya

  igu konya TÜİSAG Üyesi

  teşekkürler...Bu arada en çok yanlışı elektrik sorularından yapıyorum..Kendi mesleğimden...Ama sorunun orjinine inersek benim cevabım doğru oluyor.. Ama isg açısından yorumlarsak yani daha basitten o zaman cevabım yanlış oluyor. Çok derine inmeye başladım..bunun bir hata olduğunu biliyorum ama elimde olmadan derinlemesine iniyorum..

     

   
 6. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  EVET GERÇEKTEN NETTER DÜŞÜYOR, AMA GİTTİKÇE DAHA ZOR TESTLER ÇÖZÜYORUZ ARKADAŞLAR.. KENDİMİZ HAZIRLIYORUZ TESTLERİ, BEN HAZIRLADIM MESALA, BAKIYORUM BU KOLAY SORMAYIM, BU KOLAY SORMAYIM..... DERKEN HEP ŞAŞIRTMACALI , BİLGİYE DAYALI SORULAR HAZIRLADIK.... KENDİ KUYUMUZU KAZDIK... UMARIM SORULARI HAZIRLAYANLAR BİZİM KADAR GADDAR OLMAZ :)
  DÜNKÜ EĞİTİM KURUMUNUN HAZIRLADIĞI TESTLERLE KENDİME GELDİM ORT.95 ALDIM...
  YANLIŞLARIM MI?... İNANMAYACAKSINIZ AMA HİÇ ÇALIŞMAMIŞ İNSAN DOĞRU YAPARDI :( BİRAZ DİKKAT !!

   
  yucelguzel, igu konya ve esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
 7. Cem AKBULAK

  Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

  çok derine dalınmaması gerektiğini vurgulamışımdır ben her zaman...bize gerekeni alalım,ayrıntıları daha sonraya bırakalım...diye düşünüyorum
   
  igu konya bu yazıya teşekkür etti.
 8. igu konya

  igu konya TÜİSAG Üyesi

  nurdan hanım o testlerden bana da gönderebilir misiniz yada link atabilir misiniz? İlaç niyetine.. Antidepresan niyetine :D   
 9. Nurdan DAHİ

  Nurdan DAHİ Banned

  Bize test dağıttılar, pc de yok... scane edebilirsem atarım ....

     

   
  igu konya bu yazıya teşekkür etti.
 10. yucel guzel

  yucel guzel TÜİSAG Üyesi

  Uzun maton koşucuları idmanlarda ayaklarına ağırlıklar bağlayarak çalışıyorlar ve yarışlara girdikleri zaman kendilerini tüy gibi hafif hissediyorlar. Bizde o kadar zor ve sıkı çalışıyoruz ki sınavda sorulacak sorular inşaallah çerez gibi gelecek bize. Derinlemesine çalışmak konunun özünü anlamak için çok faydalı , üstüne üstlük bu sınavdada geçen sınavda olduğu gibi çok uç sorular gelebilir.!0-15 tane çok absürd soru gelirse en azında teknik kısımdan soru kaçırmamamız lazım   
  igu konya bu yazıya teşekkür etti.
 11. kadirozgan

  kadirozgan TÜİSAG Üyesi

  Beyin bedava diyip çok incelememek lazım maddeleri :D Ezberleyip geçmek gerekli..Neden böyle niye böyle diyince konu uzuyoda uzuyor.

  Geçmiş sınavlarda ne çıkmış bakıyorum ve benzer kolaylıktaki sayısal değerleri ezberliyorum.Sonucunu göreceğiz :D   
  igu konya bu yazıya teşekkür etti.
 12. Orkun ULU

  Orkun ULU TÜİSAG Üyesi

  stress yapmayın derim :D

   
  igu konya bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica