Tartışma Sınav Mağduru Iş Güvenliği Uzmanlarına Yeni Bir Umut

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi  Zaten bakanlığın temyize itirazı da o bahsi geçen Baş İş Müfettişine hareket edercesine yazılmış bir savunmaydı. Burada söylediğinize katılıyorum omeruni. Bora bey zannedersem süreci bırakmayacak. Hakkını aramaya devam edecektir. Son karar gösterdi ki ya bu kararı veren mahkemeye dışarıdan bir müdahale var yada oradaki tetkik dediğimiz hakim yeterli tetkik etme özelliğine sahip değil. sonuç itibarı ile ben başından beri bu sınavla ilgili bir çok kez belirttiğim, 14'e yakın soru hatalı. ister kabul etsinler ister etmesinler. Aslında bu sürece müdahil olabilmek veya yeni bir süreci başlatmak gerekiyor. Bunun içinde işi bilen sağlam avukatlar ile görüşmek gerekiyor.


   
 2. köksal ERDOĞAN

  köksal ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

  bu haksızlıgı
  BİMER e şikayet eden oldumu

   
  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 3. fatih_leventoglu

  fatih_leventoglu TÜİSAG Üyesi

  Bora bey bu karara ilişkin danıştay üst kuruluna itiraz edebilir.

     

   
 4. köksal ERDOĞAN

  köksal ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

  yokmu bir umutt...

   
 5. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, eğer aranızda benim gibi ikinci sınava girmeyen(kazandığım sınava neden gireyim diyen) kişiler varsa aşağıda vereceğim makaleyi okumalarını ve etrafında bulunan bir avukat ile bunu görüşmelerini tavsiye ederim.
  http://hukuk.erzincan.edu.tr/dergi/makale/2005_IX_2.2.pdf

     

   
 6. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, ekte 2 Temmuz sınavı 2.Grup: A Kitapçığı 57.Soruya İtiraz Gerekçelerine ilişkin bir dilekçe hazırladım. Bu dilekçe çıktısını kendi adınıza onaylayarak genel müdürlüğe Kasım Özer'in dikkatine yollamanızı istiyorum.
  Dilekçede de belirttikleri gibi bahse konu sorunun uzman akademisyenler tarafından değerlendirildiği beyan edilmiş ve hata bulunmadığı söylenmektedir. Ayrıca o soruya sınav uygulama duyurusundaki süreler içinde itirazda bulunan kişiler olmasına karşın sorunun sanki kasıtlı iptal edilmediği görülmektedir.

   

  Ekli Dosyalar:

  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 7. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Köksal bey, BİMER'e konuyu bildirdim.

  Başvuru Tarihi : 17.02.2013 Başvuru Sayısı : 171070
   
  isgilo ve köksal ERDOĞAN bu yazıya teşekkür etti.
 8. Deniz Öztürk

  Deniz Öztürk TÜİSAG Üyesi

  Böyle birşey nasıl oluyor hala anlamış değilim ilk mahkemede verilen bilir kişi raporu aynı temyizde de aynı. Bu iş hak ve hukuk ile halledilecek gibi değil ne olacak şimdi herkes yeniden kurslara kayıt olup bakanlığın saçma sorularından bir kez daha sınavdanmı gececek anlamış değilim.
  Sertifikalar için para istendi yatırıldı bu ne yaman çelişki böyle.
  Bora beyin bu durum karşısında ne yapacağını bilen varmı acaba   
  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 9. köksal ERDOĞAN

  köksal ERDOĞAN TÜİSAG Üyesi

  magdur olsun olmasın bütün arkadaşlar BİMERE bildirimde bulunmalı 20 iş günü içinde bize yasal olarak cevap verecek...şimdi sesini cıkarmayana yarın eminim sıra gelecektir...

     

   
  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 10. Deniz Öztürk

  Deniz Öztürk TÜİSAG Üyesi

  tam olarak ne yapacağımzı paylaşırsanız   
 11. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 12. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Biraz önce saat 09:55'te bakanlığa hazırladığım dilekçeyi Kasım ÖZER'in dikkatine olacak şekilde faksladım. Kargo ile de gönderecem. Benim elimden bugünlük bunlar geliyor :)

   
 13. Deniz Öztürk

  Deniz Öztürk TÜİSAG Üyesi

  Serkan bey
  Anladığımkadarı ile Bora bey ile görüşen tek kişi sizsiniz. Bu durum karşısında ne yapmayı düşündüğü hakkında ve davanın bu şekilde olması hakkında hiç görüştünüzmü?
   
 14. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Bora bey zannedersem itiraz edecek, konuşmalarından öyle anladım. Ama ben artık daha somut olması amacıyla bakanlığa bugün gönderdiğim dilekçenin cevabından sonra kendi adıma tek soru için (A kitapçığı 57.soru Yasal olarak net bir şekilde iptal edileceğini düşündüğüm soru için) tam yargı davası açacağım. idari davalar 60 günlük bir süre öngörüyor idari bir işlemin iptali için dava süresini, fakat idari yargılama usulü kanunu 13. maddesine göre herl halde 5 yıl içinde dava açabilirsiniz deniyor. Avukat tutmanıza da gerek yok. dilekçeyi doldurup 20,30tl'lik harcı yatırıp dava açabiliyorsunuz.

   
  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 15. fatih_leventoglu

  fatih_leventoglu TÜİSAG Üyesi

  Serkan bey, Bora beyin itiraz edebileceğini söylediniz.Ben kendi adıma söyleyim bu dava da Bora bey kardeşimize maddi manevi yardımı eksik etmeyelim.çünkü bu dava hepimizin davası.Ne gerekiyorsa ben üzerime düşeni yapmaya hazırım Saygılarımla.   
  isgilo ve nazo bu yazıya teşekkür etti.
 16. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Aynı dileklerinizi bende Bora beyle görüştüğümde dile getirdim. Ne gerekiyorsa bundan sonrası için elimizden geleni yapabiliriz dedim. Teşekkür etti, biraz daha bekleyeceğiz artık Bora beyin sürecini.

   
  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 17. fatih_leventoglu

  fatih_leventoglu TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar mahkeme kararı ile iptal edilen 3 soru sonrası sertifikasını alıp sözleşme yapan var mı?

   
 18. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Sözleşme yapanolduğunu zannetmiyorum. İSG_Katip programı ile takipler düzenli yapıldığıdan %99 onaylanmamıştır

   
 19. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar, an itibarı ile bakanlığın bilgi edinme birimine aşağıdaki yazıyı gönderip bilgi istedim. Mahkemede, itiraz dilekçelerimizde(ellerinde olanlar bilir) bakanlığın belirttiği bir "Bilim Komisyonu" var. Bu komisyon hatalı sorulara ilişkin bir değerlendirme raporu hazırlamış ve bunu Eğitek'e göndermiş. Bende an itibarı ile o raporun tarafım ile paylaşılmasını istedim. Elime geçer geçmez buradan sizlerle paylaşacağım.

  "İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünün 2 Temmuz 2011 tarihinde düzenlemiş olduğu İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında, sınav katılımcılarının hatalı olduklarını düşündükleri sorulara yapılan itirazların Sayı: B.13.0.İSG.0.00.00.00/592/5636, Sayı: B.13.0.HKM.0.00.00.00/641.02/3670 numaralı belgelerde ve Danıştay Başkanlığına sunulmak üzere Ankara 5.İdare Mahkemesi Başkanlığına yürütmenin durdurulması amacıyla 07.05.2012 tarihli CSGB Hukuk Müşavirliğinin gönderdiği belgelerde adı geçen “Bilim Komisyonunca” hatalı sorulara ilişkin nihai karar niteliğinde olan ve Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne (EĞİTEK) gönderilen bütün itiraz edilen sorulara ilişkin detaylı raporun tarafıma gönderilmesini arz/rica ederim."

  Önerim sizlerde bu metin ile bakanlık bilgi edinme birimine başvurun. Birden fazla kişi aynı bilgiyi isteyip vermezlerse bile web ortamında yayınlayabilirler.

   
  isgilo bu yazıya teşekkür etti.
 20. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica