Soru Sınav Hakkı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında akın armutcu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. akın armutcu

  akın armutcu TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar Merhaba, Ben 2011 yılında sınav için kursa gittim ve aralık 2011 de sınava girdim kazanamadım. Sonra rahatsızlandım ve 2. son hakkımı iyi değerlendirim diye sınavı erteleyip durdum daha önce sınav için para yatırdım girmeyince hakkınız ölmüyor dediler girmedim 21.12.2013 sınav için tekrar yatırdım fakat işin yoğunluğundan hazırlanamadım ve herhalde tekrar giremeyeceğim. Şimdi size şunları sormak istiyorum tekrar girmesem hakkım ölürmü ve en yakın sınav ne zaman. Bana bu konuda yardımcı olursanız çokk sevinirim. Ve bana akıl verirseniz sevinirim. Çaresizlik çok kötü …


   
 2. kutuku

  kutuku TÜİSAG Üyesi

  sınav ücreti yatırıp veya başvuru işlemini tamamlayıp sınava girmemeniz durumunda hakkınızı kaybetmiyorsunuz.

  Sınava katılıp başarısız olursanız hakkınızı kaybedersiniz. Kısaca sınav sonucu açıklandığında ekranda başarısız yazıdısı görürseniz o zaman hakkınızı kaybedersiniz.

  Benim önerim ise sınava katılmanızdır. Eylül 2014 e kadar 3. sınav hakkınız bulunuyor.

   
 3. akın armutcu

  akın armutcu TÜİSAG Üyesi

  Merhaba ben sizin mailinizle heyecanlandım şimdi ankarada detam diye bir firma var oradaki hocalara durumu aktardım fakat bu şekilde olmadığını söyledi ikilemde kaldım. Benim durumum şöyle ilk sınava Aralık 2011 de girdim BAŞARISIZ oldum. Sonra Ekim 2012 de parayı yatırdım sınava girmedim. Dolayısıyle 2. Hakkımı kullanmadım şimdi parayı tekrar yatırdım . Ne yapmam gerekir.

     

   
 4. Zeynep Demır80

  Zeynep Demır80 TÜİSAG Üyesi

  Benim durumum ise daha farklı ağustos 2013 te eğitimlerimi tamamladım.21.12.2013 sınavına yeterli hazırlanmadığım için girmedim.ancak sınav ücretini de yatırmadım.ilk hakkım yanmış oluyor mu?

   
 5. kutuku

  kutuku TÜİSAG Üyesi

  Sınava girmediğiniz için yanmış olmaz. Hatta, sınav ücretini yatırıp girmeseniz bile hakkınız yanmış olmaz.

     

   
  Zeynep Demır80 bu yazıya teşekkür etti.
 6. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Normal süreç ile sınava girenler için sınav adet sınırlaması yok. O eski yönetmelikte idi. Tek sınırlama eğitim aldığınız tarihten itibaren 3 yıl içinde girmek zorundasınız. İsterseniz 9 sınava girin.

   
  Zeynep Demır80 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica