Soru : Sınav Hakkı

akın armutcu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar Merhaba, Ben 2011 yılında sınav için kursa gittim ve aralık 2011 de sınava girdim kazanamadım. Sonra rahatsızlandım ve 2. son hakkımı iyi değerlendirim diye sınavı erteleyip durdum daha önce sınav için para yatırdım girmeyince hakkınız ölmüyor dediler girmedim 21.12.2013 sınav için tekrar yatırdım fakat işin yoğunluğundan hazırlanamadım ve herhalde tekrar giremeyeceğim. Şimdi size şunları sormak istiyorum tekrar girmesem hakkım ölürmü ve en yakın sınav ne zaman. Bana bu konuda yardımcı olursanız çokk sevinirim. Ve bana akıl verirseniz sevinirim. Çaresizlik çok kötü …

kutuku

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sınav ücreti yatırıp veya başvuru işlemini tamamlayıp sınava girmemeniz durumunda hakkınızı kaybetmiyorsunuz.

Sınava katılıp başarısız olursanız hakkınızı kaybedersiniz. Kısaca sınav sonucu açıklandığında ekranda başarısız yazıdısı görürseniz o zaman hakkınızı kaybedersiniz.

Benim önerim ise sınava katılmanızdır. Eylül 2014 e kadar 3. sınav hakkınız bulunuyor.

akın armutcu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba ben sizin mailinizle heyecanlandım şimdi ankarada detam diye bir firma var oradaki hocalara durumu aktardım fakat bu şekilde olmadığını söyledi ikilemde kaldım. Benim durumum şöyle ilk sınava Aralık 2011 de girdim BAŞARISIZ oldum. Sonra Ekim 2012 de parayı yatırdım sınava girmedim. Dolayısıyle 2. Hakkımı kullanmadım şimdi parayı tekrar yatırdım . Ne yapmam gerekir.

Zeynep Demır80

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Benim durumum ise daha farklı ağustos 2013 te eğitimlerimi tamamladım.21.12.2013 sınavına yeterli hazırlanmadığım için girmedim.ancak sınav ücretini de yatırmadım.ilk hakkım yanmış oluyor mu?

kutuku

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Sınava girmediğiniz için yanmış olmaz. Hatta, sınav ücretini yatırıp girmeseniz bile hakkınız yanmış olmaz.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Benim durumum ise daha farklı ağustos 2013 te eğitimlerimi tamamladım.21.12.2013 sınavına yeterli hazırlanmadığım için girmedim.ancak sınav ücretini de yatırmadım.ilk hakkım yanmış oluyor mu?
Normal süreç ile sınava girenler için sınav adet sınırlaması yok. O eski yönetmelikte idi. Tek sınırlama eğitim aldığınız tarihten itibaren 3 yıl içinde girmek zorundasınız. İsterseniz 9 sınava girin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.