Sertifikayı işletme hakkında

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Timur BAKKAL tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Timur BAKKAL

  Timur BAKKAL TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar ben C sınıfı isg uzmanı olarak bir inşaat firmasında çalışıyorum.Bildiğiniz üzere inşaatlarda A sınıfı uzman çalıştırılması gerekiyor.Ben şimdi sertifikamı bakanlığa bildirsem sertifikanın yürümesi için geçerli sayılır mı?? yoksa sertifikanın yürümesi için illaki az tehlikeli bir yerde çalışmak mı gerekiyor?? bu konuda bilgisi olan ve paylaşan olursa sevinirim herkese iyi çalışmalar dilerim..


   
 2. KadirCoskun

  KadirCoskun TÜİSAG Üyesi

  Değerli meslektaşım, belgenin işleyebilmesi için su an yürürlüğe giren kanun ile az tehlikeli ve tehlikeli sınıfta bulunan iş yerleri ile mevzuatta belirlenmiş formata göre isg uzmanlığı sözleşmesi yapmak zorundasın. Yani bakanlığa bildirmen hiç birseyi değiştirmeyecektir.

   
 3. Abdil

  Abdil TÜİSAG Üyesi

  Yeni yasaya göre az tehlikeli ve 3 yıl boyunca tehlikeli iş yerlerine bakabilirsin.Çok tehlikeye bakamazsın.Çalışmalarında başarılar dilerim...

     

   
 4. Mert Fatih Kesgin

  Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi

  Bir maden firmasına c sınıfı uzman atandığını ve "İSG Uzmanı azlığı sebebi ile geçici bir süre için atamanız gerçekleştirilmiştir." diye yazı yolladıklarını duymuştum. Bi kere deneyin derim ben. Onaylanmazsa başka bir çare bulmak gerekir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica