Sertifika Vize Süresinin Uzatılması | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Sertifika Vize Süresinin Uzatılması

Konu, 'Güncel Duyurular, Tartışmalar, Forum Hakkında' kısmında oğuz1983 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. oğuz1983

oğuz1983 TÜİSAG Üyesi

5 yıl süresi dolan iş güvenliği sertifikalarının yenilenme işlemi şu şekilde yapılıyor
    1-ÇALIŞMA bakanşığı iş sağlığı ve güvenliği müdürlüğüne dilekçe yazılıyor.dilekçede 'süresi dolan sertifikamın vize tarihini uzatmak istiyorum' tarzında bir yazı yazılıyor..mail adresi de mutlaka yazılmalı çünkü bakanlık mail adresine dönüş yapıyor
    2- iş güvenliği sertifikasının orjinali
    3-üniversite diplomasının orjinalı yada noter onaylı sureti

Bu 3 evrak birlikte bakanlığa gönderilecek.Bakanlık sonra mail atıyor ve ....... tl ödeme yapınız diyor..sonra da evrakları geri gönderiyor..bu sürede isg katipten sertifika sürenizi görebilirsiniz

Nur 1987, YFŞ, Gamze ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. nidal

nidal TÜİSAG Üyesi

b sınıfına geçiş yapınca da mı vize işlemi gerekiyor. yani sınıf değiştirsek bile bunu yapmamız gerekiyor mu acaba?

3. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

B sınıfı sertifikanızı aldığınız tarihten itibaren 5 yıl geçtiğinde vize işlemlerini yapmanız gerekiyor.

4. nidal

nidal TÜİSAG Üyesi

b sınıfına geçiş yapınca da mı vize işlemi gerekiyor. yani sınıf değiştirsek bile bunu yapmamız gerekiyor mu acaba?
    arkadaşlar benim C sınıfı vizesi 12.06.2018 tarihinde bitiyor. b sınıfı da ziraat bankası dekontunda b sınıfı belgesinin veriliş tarihi 13.06.2018 olarak geçiyor. sizce yine de vize yaptırmam gerekir mi? 10 gün geçtiği içinde sıkıntı yaşar mıyım acaba?

5. zaferarisoy

zaferarisoy TÜİSAG Üyesi

Sertifika ve diplomayı sakın yollamayın kesinlikle istemiyorlar sadece dilekçe formatı var doldurup yollayın.

6. nidal

nidal TÜİSAG Üyesi

aslında sıkıntı olur mu diye sormak istiyorum. Belgem askıya mı alınır sadece. bir de bakanlığa dilekçe ile bildirirsem dönüş kısa sürede olur mu acaba?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica