Haber Şehriban‘ın Hayatını Karartan Iş Kazası

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Şehriban‘ın hayatını karartan iş kazası
  BURSA'da iplik boyama fabrikasında çalışırken, geçen haziran ayında buhar kazanının patlaması sonucu vücudunun yüzde 80'i yanarak ölümden dönen 18 yaşındaki Şehriban Aktaş, yaşamını yatağa bağımlı olarak sürdürüyor. Sağlıklı en son fotoğrafını, çalıştığı fabrikada kazadan bir saat önce çektiren Şehriban Aktaş, yürümek ve eskisi gibi çalışabilmek için kendisine sahip çıkılmasını istedi.

  1.jpg

  Merkez Yıldırım İlçesi Samanlı Mahallesi'nde yaşayan 5 çocuklu Zinet ve Selahattin Aktaş çiftinin dördüncü çocukları olan Şehriban Aktaş, lise eğitimini yarıda bırakarak mahalledeki bir iplik boyama firmasında 13 ay önce işçi olarak çalışmaya başladı. Şehriban'ın hayatı, geçen haziran ayında çalıştığı firmadaki boyama kazanının basınç nedeniyle patlaması sonucu kabusa döndü. Çalışma arkadaşı Havva Taş'ın öldüğü 6 arkadaşının da yaralandığı kazada, Şehriban Aktaş'ın yüzü hariç, vücudunun kalan bölümü yüzde 80 oranında üçüncü derece yandı. Şehriban Aktaş, olayın ardından kaldırıldığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde toplam 5.5 ay yattıktan sonra, tedavisinin kalan bölümünün evinde sürdürülmesi için taburcu edildi.

  2.jpg

  YATAĞA BAĞIMLI, ACILAR İÇİNDE
  Yatağından kalkamayan ve tedavi giderleri SGK tarafından karşılanan Şehriban Aktaş'ın kapanmayan yaraları Yıldırım Belediyesi'nin evde bakım sağlık ekibi tarafından iki günde bir pansuman edilirken, muayenesi ise ayın belirli günlerinde büyükşehir belediyesine ait ambulans ile sağlık görevlileri kontrolünde hastaneye götürülerek yapılıyor. Yüksek dozda ağrı kesicilerin dahi çektiği acılarını dinderemediğini belirten Şehriban Aktaş, kaza sonrası 70 kilodan 35 kiloya düştü. Sağlıklı en son fotoğrafını, çalıştığı fabrikada olaydan bir saat önce çektirdiğini söyleyen Şehriban Aktaş, en büyük özleminin arkadaşları gibi gezmek ve çalışmak olduğunu anlattı.

  3.jpg

  Kaza sonrası annesinin de kendisine bakması için işten ayrıldığını belirten Şehriban Aktaş şunları söyledi: "Bu yaşta yatalak kalmak istemiyorum. Annemin beni telli duvaklı gelin olarak evimizden uğurlamasının hayali ile yaşıyorum. Rüyalarımda, arkadaşlarımla gezip dolaştığım günleri görüyorum. Uyanınca gerçeğin bu olmadığını anlayıp ağlıyorum. Birilerinin bana sahip çıkıp en azından ayağa kalkmamı sağlamasını istiyorum."

  5.jpg

  'DÜNYA GÜZELİ KIZIM BİR ANDA ERİDİ'
  Çektiği acılara dayanamayan kızını gördükçe kahrolduğunu söyleyen anne Zinet Aktaş da duygularını şöyle dile getirdi: "Şehriban ağrıları yüzünden sabaha kadar uyumadığı günler oluyor. En kuvvetli ilaçlar bile acılarını dindirmiyor. Dünya güzeli kızım bir anda eridi ve bu hale geldi. Yavrumun eski sağlığına kavuşması için her gün dua ediyorum. Biz kendi imkanlarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama başaramıyoruz. Yavrumun sağlığına kavuşması için destek bekliyorum. Benim yaşadıklarımı ancak anneler anlar." Baba Selahattin Aktaş ise, kızının sakat kalmasına neden olan iş kazası nedeniyle, çalıştığı firmaya avukatı aracılığı ile dava açtığını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

  4.jpg

  Kaynak: http://www.aksam.com.tr/guncel/sehribanin-hayatini-karartan-is-kazasi/haber-275424


   
  uzmancan, Ufuk Ylc ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
 2. Ayşe Bekoğlu

  Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Üyesi

  UUFFF :( 18 yaş yaaa :( :( gerçi 55 olsa ne değişir, yaralanma yaralanmadır :(

   
 3. Ufuk Ylc

  Ufuk Ylc TÜİSAG Üyesi

  Ya konuyla alakası yok ama şu ''teşekkür et'' , ''katılıyorum'', ''on numara'' v.b. butonlarındaki ifadeleri değiştiremez miyiz? Böyle üzücü ve kötü haberlerin altında pek hoş olmuyor diye düşünüyorum.

     

   
 4. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Öneriniz nedir Ufuk Bey?
  Bu tip durumlar için hangi butonlar eklenebilir?

   
 5. Ufuk Ylc

  Ufuk Ylc TÜİSAG Üyesi

  Gülmesin yeter. Yada illa bir ifade mi kullanmalı? Eskide ''Teşekkür Et'' diye link vardı diye hatırlıyorum, yanlış hatırlıyor da olabilirim.

     

   
 6. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

  Evet daha önceden dediğiniz gibi yazı formatındaydı, şimdi bunlar icon tarzında. Konuyu aktaracağım.

   
 7. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi  "İçim parçalandı " diye bir buton olsa ,binlerce kez bassam diye aklımdan geçti.
   
 8. uzmancan

  uzmancan TÜİSAG Üyesi

  ----------
  ÖNERİ:
  Gamze hanımın aktardığı, bu "üzücü haber",

  Bizlere;
  Şehriban'ın,
  Yeşil T shirt ile ayakta çekilmiş fotoğrafını,
  arka planında ,çalıştığı işyeri ile ilgili olarak gördüklerimle birlikte değerlendirdiğimde,
  kızımızın başına gelenlerin çok da tesadüfi olmadığını ifade ediyor bana.
  Maalesef,
  Nice Şehribanlar her an bu durumla karşı karşıya gelebilir.

  Bir arada olduğumuz bu sektörde ,Ağırlıklı olarak ,vicdanımızın da sesine kulak vererek çalışmak gerektiğini hatırlatmıyor mu?
  Sizce...?   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
 9. Oğuzhan YAVUZ

  Oğuzhan YAVUZ TÜİSAG Üyesi

  Yazık Günah....

  Bu haberi duymuştuk daha önce, bir kez daha burkuldu içim,
  Ne yazık ki Bunun gibi çok fabrika var bursada....

     

   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
 10. Öznur Buldu

  Öznur Buldu TÜİSAG Üyesi

  Allah ailesine sabır versin.Bu olaya bir çözüm bulmak lazım...   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
 11. sas

  sas TÜİSAG Üyesi

  İnsanın yüreği parçalanıyor. Allah şifa versin, patronlarına da vicdan. Arkadaşların dediği dağınık ortama bakılırsa iş güvenliği hak getire.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica