Soru : Sapan Standartları - Tel Sapan - Bez Sapan Eğitim - Çalışanları Bilinçlendirme

sapan çeşitleri(tel-bez...vs) hakkında,nasıl kullanılmalı...vs hk.eğitim veren bir kuruluş varmı?

• sertifika vermiyor ama var (ismini ve adresini tel nosunu bana iletirseniz sevinirim)

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2

pelinerturk

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhaba ,
tel sapan ve bez sapanların standartları ve sapan çeşitleri, hangi mala hangi sapan kullanılmalı , nasıl kullanılmalı , sapanlarda dıkkat etmemız yerler neler? yıpranma payını nasıl bılebılırız? bır sapan kac kere kullanılmalı ? bu ve bunun gıbı bılgılerı verebılecek ve hatta sertıfıkada ve hatta sertifikada verebilecek bir kuruluş varmı ?

Çağdaş Özçam

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bureau veritas loydu periyodik kontrollerini yapıyor, internette bureauveritas yaz adres, tel no ulaşırsın.

Selçuk Karstarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Makina Mühendisleri Odasının bu konuda yayını ve eğitimleri mevcut.

Selçuk Karstarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
ekteki döküman işinize yarar umarım

Ekli dosyalar

• KALDIRMA EKİPMANLARININ KULLANIMI Broşür Son Durum.pdf
    2.4 MB · Görüntüleme: 649

İsmail D

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Pelin hanım ekte bulunan dosyayı incelemenizi tavsiye ederim.

Sapan standartları, tolerans değerleri, taşıyacakları maksimum yük, sapan bağlama çeşitleri gibi bir çok konu hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Sapanı kullanmak için belirli bir sayı yok 3 tonluk sapan ile 1 tonluk bir malzemeyi 100 kere kaldırırsınız bir şey olmaz 2.5 - 3 tonluk bir malzemeyi bir kaç kere kaldırdıktan sonra halatta özür olaşabilir yada operatör sapanı çelik konsturksiyona taktırabilir. Sapan mekanik hasara uğrayabilir. Sizin yapmanız gereken iyi gözlemlemek, muayene etmek.

Benim görüşüm ufak tefek sapan üzerinde yırtıklar, sürtünme kaynaklı özürler dahi olsa ben kullanılmasına izin vermiyorum. Gördüğüm yerde kestirtiyorum.

Hangi mala hangi sapan kullanılır derseniz tamamen kişisel tecrübe :]

Sertifika konusuna gelecek olursak eğer mutlaka sertifika veren bir kuruluş bulabilirsiniz, en nihayetinde kuruluşunuz para vermeyi gözden çıkardıktan sonra sertifika veren çok olur..Hatta isterseniz siz bile konu ile ilgili yeterli çalışmayı yaptıktan sonra sertifika verebilirsiniz. Sertifikanın amacı X şahsın Y konusunda eğitim aldığını kanıtlamaktır. İmzalatmış olduğunuz eğitim talimatlarından bir farkı yoktur.

Ayrıca aldığınız, aldırtığınız sapanların sertifikalı, standartları olduğundan emin olun. Satışı yapan firmadan isteyin.

Kazasız günler dilerim.

Ekli dosyalar

• Sapan, Çelik Halat Standartları.pdf
    718.6 KB · Görüntüleme: 627

arwen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bu konuda benimde bir sorum olacak sapanların periyodik kontrolünü yaptırıyor musunuz? Yaptırıyorsanız kime yaptırıyorsunuz(akredite kuruluş veya şirket bakım elemanları vb. mi)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.