Haber Şanlıurfa Platformu'ndan Iş Sağlığı Ve Güvenliği Toplantısı

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Şanlıurfa Platformu' ndan İş Sağlığı ve Güvenliği Toplantısı

  Merkezi Ankara’da bulunan Başkanlığını Habip ÇADIRCI’nın yaptığı Şanlıurfa Platformu Şanlıurfa İl Temsilciliği Şanlıurfa’daki iş sağlığı ve güvenliği sorunlarını masaya yatırdı.

  Habip Çadırcı ’nın Başkanlığını yürüttüğü aktif STK’lardan olan Şanlıurfa Platformu’nun Şanlıurfa İl Temsilciliğindeki toplantıya, İl Temsilcisi Mehmet İNAT, Hatay Temsilcisi Fethiye BAYKAL Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Güvenliği Eğitici Eğitmeni Dr. Hüseyin AKSOY, Genç DEZA Mühendisliğin Kurucusu Mak. Müh. İbrahim Halil ARITÜRK, Serbest Denetçi Mali Müşavir Necmeddin GÜVEN ve İş Sağlığı Güvenliği Uzmanları katıldı.

  1.jpg

  Şanlıurfa Platformu İl Temsilcisi Mehmet İNAT, toplantının açılışında yaptığı konuşmada; işletmelerin yasal yükümlülükleri kapsamında uygulanması gereken iş sağlığı ve güvenliği hususlarının toplum yararına çalışan işgücünün ve işverenlerin faydasına olabilecek şekilde sağlanması için toplumun işletmelerin sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerinin bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiği aşikardır. Aksi takdirde çok ciddi maddi cezai yaptırımlar kaçınılmazdır, dedi.

  Şanlıurfa Platformu Hatay Temsilcisi Fethiye BAYKAL ise yaptığı konuşmada; Şanlıurfa Platformuher alanda olduğu gibi bir farkındalık oluşturmak için topluma belli kazanımlarda bulunmak üzere çalışmalar yapmaktadır,dedi.

  Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Güvenliği Eğitici Eğitmeni Dr. Hüseyin AKSOY ise,iş sağlığı ve güvenliği, işletmelerin ve çalışanların sağlığı açısından önemli bir konu olduğunu bu hususta akredite kuruluşlar ve kişiler aracılığı ile yerine getirilmesi gerektiğini gelişi güzel ölçüm yapan kişi ve kuruluşlarla sağlıklı yürümeyeceğini en kutsal değer olan insanın yaşama hakkını elinden alabilecek kadar telafisi mümkün olmayacak sonuçlar doğurabileceğini ifade etti .

  Toplantının sonucunda Şanlıurfa Platformu öncülüğünde bu konuda Şanlıurfa’da bir çalıştayın yapılması karara bağlandı.

  Kaynak: http://www.urfahaber.net/haber/sanliurfa-platformundan-is-sagligi-ve-guvenligi-toplantisi-17934.html


   
  Last edited by a moderator: 18 Nisan 2014
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica