Haber Sanayi Sitesinde Çıkan Yangın Korkuttu - Konya

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Sanayi Sitesinde Çıkan Yangın Korkuttu

  1.jpg

  Konya merkez Selçuklu ilçesi zafer sanayisinde bulunan bir iş yerinde çıkan yangın korkuttu.Olay,Konya Merkez Selçuklu ilçesi Horozluhan Mahallesi Öksüz Caddesi'nde bulunan bir iş yerinde öğlen saatlerinde çıkan yangın korkuttu.

  Alınan bilgiye göre tır ve kamyon kasalarının bulunduğu iş yerinde henüz sebebi belli olmayan yangın meydana geldi. İtfaiye ve polis ekiplerine haber verildi. Yangına ilk önce iş yeri sahipleri müdahale etti.İş yeri sahiplerinin iddiasına göre itfaiye ekiplerinin yangına geç gelmesiydi. araçlarının kül olduğunu ve kullanılmaz hale geldiğini zararlarının fazla olduğunu belirttiler.

  2.jpg

  Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.Yangında kamyon dorselerini söndürmekte zorlanan itfaiye ekipleri yetersiz kaldı.

  Yangının sıçradığı başka bir iş yeri sahibi;Fırat Kart ise komşusunu suçlayarak orası hurdalık bir yer orda her pislik var.Yanık yağ,atık yağ Suriye mazotu ve her şey satılıyor.Ateş jeneratörden çıktığı zaman ufak bir yangındı itfaiye ekiplerine bilgi verdim onlar gelene kadar alev her tarafı sarmıştı.Şuan benim 500 bin TL kaybım var.Komşumu defalarca uyardım burasını patlatırsın benim buradaki araçlarımın maliyeti yüksek dedim.Şimdi zararımızı görüyorsunuz diyen Kart, defalarca polise ve zabıtaya şikayet ettim ama bir türlü çözüm bulamadılar.

  Onların 4 kasası yandı değeri 20 bin lira benim bir aracımın tanesi 300 bin TL.Onların olsa olsa zararı 20 bin TL.Şimdi benim bu zararımı kim karşılayacak dedi.

  Yangına vatandaşlarında merakı daha fazla olurken bir anne çocuğunun elinde tutarak meraklı gözlerle patlamaya hazır olan tankerlerin yanına getirirken görüntülendi.

  Polis vatandaşı dağıtmakta zorluk çekerken vatandaşlar meraklı gözlerle yangını izledi.

  Polis yangınla ilgili soruşturma başlattı.

  Kaynak: http://www.ankarameydani.com/gundem/sanayi-sitesinde-cikan-yangin-korkuttu-h16639.html


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica