Talimat Şaloma Kullanım Talimatı

Xzenon

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
ŞALOMA KULLANIM TALİMATI
Kullanılan şalomaların periyodik testleri yapılmalıdır. Yapılmayanlar kullanılmamalıdır.
Kullanılan şalomaların çek valfleri olmadan kullanılmamalıdır. Şalomaya bağlanan oksijen grubunun ve LPG tüpüne de çek valf takılması gerekmektedir.
Kullanılan şalomaya bağlanan oksijen ve aygaz kısımları kaçırmamalıdır. Kaçıranlar kullanılmamalıdır.
...
Devamı ektedir.

Ekli dosyalar

• saloma.ppt
    147 KB · Görüntüleme: 3,065

Tolga_34

Deneyimli Üye
Vip Üye
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İki şey öğrenmek istiyorum :)
Çekvalf dediğiniz, emniyet valfi midir ?Yüklediğim resimlerde ortada görünen apartlar mı?
Kesime başlarken önce hangisini açıyoruz? Oksijen mi ? LPG mi ?

Ayrıca, bu güzel talimata bir iki madde daha ilave edebiliriz diye düşünüyorum.

1) Şalamalar (Lambalar) çekiç niyetine kullanılmamalıdır.
2) Şalamalar kovanında biriken çapakları temizlemek için, şalama sert zeminlere vurulmamalı, kovan ucu tahta parçası üzerine sürtmek ve hafifçe vurmak suretiyle temizlenmeli.
3) Kesim esnasında pat! pat! yapan şalama kovanları derhal değiştirilmelidir. ;)
4) Şalamaya oksijen ve gaz vermeden önce, kabze ve/veya yakın hortum içindeki havanın boşaltılması sağlanacaktır.
5) Yapılacak kesime uygun çapta kovan kullanılmalıdır.
6) Yüksekte yapılan kesim çalışmalarında, kesilen sıcak parçanın aşağıya düşmemesi için gerekli tedbirler alınacaktır.

Ekli dosyalar

• emniyet valfı1.JPG
    emniyet valfı1.JPG
    87.7 KB · Görüntüleme: 792
  • emniyet valfı3.JPG
    emniyet valfı3.JPG
    95.8 KB · Görüntüleme: 697
  • Kopyası Resim 006.jpg
    Kopyası Resim 006.jpg
    233.5 KB · Görüntüleme: 636

ouzgnl

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tolga 34 Emniyet valfi tüp saati çıkışında olması tercih edilir arada parça hotum olmamalı. Sipariş edilirken saat çıkışına uyumlu aparatlar da alınmalıdır - işçiler emniyet valfi saate uymuyor der çoğu zaman-

biz hem tüp çıkışında hemde şaloma girişinde olmak üzere 2'şer adet kullanıyoruz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.