Soru : Saha Gözetim Raporu Hk.

Hoenir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba;

Bağlı olarak çalıştığım bazı firmalara elektronik ortamda (Mail olarak) haftalık görsel (fotoğraflı) saha gözetim raporu hazırlamaktayım. Bu rapor içerisinde gerek olması gereken koşullar gerekse de mevcut koşullar yer almaktadır. Bu saha gözetim raporlarını firmada ilgili tüm kişilere eş zamanlı olarak göndermekteyim (Yani ana işveren, ana işveren isg birimi, firma yetkilisi, personel sorumlusu vs.) Sorum şu; olası bir iş kazası, yaralanma vb. durumlarda şayet bu raporlar içerisinde kazaya sebep olan durum yer alıyorsa dikkate alınır mı? Yani bir nevi bildirilmiş olarak sayılır mı?

Teşekkürler

Aykut Gümüş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kurumsal E-Posta adresi denilen olay ile mail atılmasını Bakanlık öngörmektedir. Oda malum devletin resmi işlemleriniz için. özellikle isg ciler için çıkarmış olduğu e posta sistemidir. Mail alıcılarından kimisi "ben maili almadım?, maili görmedim? , ne zaman attınız ki bana gelmedi? dediğinizde nasıl cevap verirsiniz bu durumda.

İsmail UYGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba;

Bağlı olarak çalıştığım bazı firmalara elektronik ortamda (Mail olarak) haftalık görsel (fotoğraflı) saha gözetim raporu hazırlamaktayım. Bu rapor içerisinde gerek olması gereken koşullar gerekse de mevcut koşullar yer almaktadır. Bu saha gözetim raporlarını firmada ilgili tüm kişilere eş zamanlı olarak göndermekteyim (Yani ana işveren, ana işveren isg birimi, firma yetkilisi, personel sorumlusu vs.) Sorum şu; olası bir iş kazası, yaralanma vb. durumlarda şayet bu raporlar içerisinde kazaya sebep olan durum yer alıyorsa dikkate alınır mı? Yani bir nevi bildirilmiş olarak sayılır mı?

Teşekkürler
Bildiğim kadarı ile e-posta yoluyla yapılan bildirimler delil değil sadece DELİL BAŞLANGICI sayılıyor. Esas olan bu bildirimlerinizi onaylı deftere yazmanızdır. Fakat KEP yani kayıtlı elektronik posta adresiniz var ve bildirimlerinizi bu adresten yapmışsanız o zaman DELİL sayılıyor. KEP'ten göndereceğiniz her e-posta için en az 1,5 TL ödersiniz. Ayrıca abonelik, saklama alanı vb. ücretlendirmeleri de var. Ücret tarifesi ve ilgili yönetmelik linkleri aşağıdadır.

http://pttkep.gov.tr/ucretler

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Asp...atIliski=0&sourceXmlSearch=kayıtlı elektronik

NECATİ DENİZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
çalışan uzmanın KEP i olup, e-mail atılan firmanın KEP yoksa işlem geçerli delil olur mu ? teşekkürler.

azizkaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Öncelikle yaptığınız işlem çok güzel ancak kendinize şu soruyu sormalısınız Onaylı defter varken neden ben e-posta gönderiyorum deftere ulaşamıyor olabilirsiniz, çekiniyor olabilirsiniz, korkuyor olabilirsiniz, baskı altında kalıyor olabilirsiniz bunların hepsi olabilir öncelikle bu konuyu irdelemekte ve üstüne gitmekte fayda var ancak yinede e-posta ile görsellerde içeren bir dökuman göndermek istiyorsanız öncelikle bir kep adresi edinin edinemiyorsanız kurumsal bir adres edinin daha sonra hizmet verdiğiniz şirketin ilgili kişilerinin kurumsal adreslerini edinin bütün bunları sağladıktan sonra e-posta göndereceğiniz kişiler ile aranızda bir sözleşme imzalayın ( şu adresten şu adrese e posta gönderilecektir tebliğ edilmiş sayılır adres değişikliği tarafıma bildirilmelidir gibi ) bu adımları yaptıktan sonra göndere bilirsiniz ancak yinede gönderdiğiniz e postaların çıktısını alarak imzalatıp dosyanıza takın uygunsuzluk raporu hazırlamak için bir mobil uygulama yaptım app storede uzman diye ararsanız indirip kullana bilirsiniz http://itunes.apple.com/us/app/uzman-pro/id1254977437?ls=1&mt=8

İyi günler dilerim
Aziz Kaya
***kesildi*****

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gülşen BOZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
elinde pelet fabrikası saha raporu olan varmı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.