Saha Çalışmalarında Adep

seçil mm

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
saha çalışmalarında acil durum eylem planı nasıl yapılır?
problem 1: her iş için saha değişken
2:işin başlangıcından sonuna kadar bile şartlar değişken
3: firmanın yaptığı iş çoğu zaman bir başka firma ile aynı çalışma alanında
Örneğin asansör firması
acil durum eylem planı neye göre yapılacak

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
saha çalışmalarında acil durum eylem planı nasıl yapılır?
problem 1: her iş için saha değişken
2:işin başlangıcından sonuna kadar bile şartlar değişken
3: firmanın yaptığı iş çoğu zaman bir başka firma ile aynı çalışma alanında
Örneğin asansör firması
acil durum eylem planı neye göre yapılacak

işi kolaylaştırmanız lazım. değişkenleri düşünmekten daha çok sabitlerinizi tespit ediniz.
şantiye sahasının sınırlarının değişken olacağını tahmin etmiyorum.
ana kapı, anayol bağlantısı, yaya geçitleri vb öğelerle saha dahilinde oluşmuş veya oluşacak öğelerden sabitleri önce çizin. inşa ettiğiniz bina, stadyum veya baraj, inşaat alanınızda saha içerisinde sabit bir öğedir.
sevk idare ve depo alanlarıda içerikleri değişsede fonksiyonları sabittir. tüm sahada dinamik bir yapı var gözüksede işinizi tamamlayabilmek için ihtiyacınız olan sabitleriniz oldukça fazla olduğunu fark edeceksiniz.

taşeron firmalar vb ikincil üçüncül şahıslar sizin ana planınıza uymak, kendi risklerini size bildirmek ve uygulama bütünlüğü sağlamakla mükelleftirler. Sizde onların tedbirlerini incelemek ve kendi ana planınıza yansıtmakla mükellefsiniz.

Tahliye planı anayasa niteliğinde, uyarı levhaları tamamlayıcı niteliğindedir. 2. blok inşasına başlanıncaya kadar alanı istif bölgesi olarak tayin edildiğini kabul ederseniz, 1. blok kısmen tamamlanarak birçok istif alanının ve idari yapıların 1. blok dahiline alındığını , 2. blok inşasına başladığınızı senaryo olarak kabul etmiş olalım. ilk tahliye planınızda acil kaçış yollarınız, müdahale envanteriniz ve toplanma noktanızı , 2. blok inşasıyla yerleri değişmişse revizyonu bu yönde tamamlayacaksınız.

kuracağınız ekipler, ekiplerin almış oldukları eğitimler , kısa sürede değişimler biraz yorabilir.

HÜSEYİN ŞAHİNKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Mrb, uzun süre yazılmamış ben bir soru sorayım o halde.
Saha da çalışanlar için durum nasıl peki ?
Yani mesela sürekli araçla dolaşılan bir iş var. Burada belli saatlerde araçlar şantiyeye geliyor. Şantiyede tüm prosedür hazırlanmış, toplanma alanımız belli falan... Ama personeller şantiye dışında görevdeyken acil durum olması halinde acil durum planı nasıl olacak ?
Buna bir müfettiş İl Afet yönetimin belirlediği Acil Durum Toplanma alanlarına toplanacaklar, planınıza bunları ilave edeceksiniz dedi ancak böyle bir nokta tespiti yapılmamış ki hiçbir ilde. Yada ben ulaşamadım. Araştırıyorum bazı illerde yapılmış, belirlenmiş ama bir çok ilde böyle bir tespit yok

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.