Tartışma : Sağlıkta Eğitimler Ve Sıkıntılar

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hepinize kolay gelsin arkadaşlar. Sağlık sektöründe ben kendimce oldukça sıkıntı içerisindeyim yaklaşık 3 yıldır hastanelerde eğitim veriyorum ilgili kanunlardan bahsediyoruz. Ama iş icraata gelince bir şey yapılmıyor. Şöyleki yapılmak istense bile yapılmıyor. Hastanelerde bir şey yapacağınız zaman önce idareyi aşmanız gerekiyor idare aşıldıktan sonra genel sekreterlik orayıda aşarsanız il sağlık müdürlüğü onuda aşarsanız sağlık bakanlığında %90 ihimalle tıkanıyorsunuz.
Ayrıca hastanede çalışan personeller 24 saat çalışıyor personel sayısı yetersiz eğitimlerde bir çok kişi nöbet izninde gelmeye çalışıyor başka bir planlama yapamıyorsunuz servisleri çalışansız bırakamıyorsunuz. Doktorlarda ayrı bir konu 2 gün poliklinik yapmasa kendinden kesilecek performansı hastanenin karşılaması gerekiyor. Hadi bunları geçtim konu anlatırken yıprandığınızı hissediyor musunuz ? Tüm çalışanlar dinliyor madem böyle neden yapılmıyor deniliyor anlatsanızda olmuyorsa neden eğitimini görüyoruz moduna dönüşüyor bu sefer. Birde bizim burada benden başka uzman yok işyeri hekimi yok iş yeri hemşiresi yyok 16 saatlik eğitimin 8-9 saati bende

sevdayılmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
İlk önce ALLAH kolaylık versin. Ne yazık ki çoğu sektörde bu problemleri görüyoruz. Problemi bilmemize rağmen neden bir adım öne çıkamıyoruz? Çünkü devlet arkamızda değil. ciddiyet olmayınca biz bahsediyoruz ama sonuç birşey olmayacak sen niye sıkıntıdasın bakışları ve söylemleri. Kolay gelsin

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.