Haber - Sağlık Personeline Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi - Kırıkkale | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Sağlık Personeline Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi - Kırıkkale

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Sağlık Personeline İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

  1.jpg

  KIRIKKALE Üniversitesi ile Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi arasından iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri alanında işbirliği yapıldı. Protokol kapsamında Yüksek İhtisas Hastanesi çalışanlarına Kırıkkale Üniversitesi'nin konularında uzman akademik personeli tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri düzenlendi. Eğitim sonunda bin 600 katılımcıya katılım belgeleri törenle verildi.

  Törene Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hakan Kocamış, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Tekin Akça, hastane yöneticileri, Uzaktan Eğitim Merkezi Müdürü Yrd.Doç.Dr. Murat Lüy, eğitim veren akademisyenler katıldı. Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Tekin Akça, son günlerde meydana gelen maden kazalarına değindi, aynı tehlike grubunda bulunan sağlık sektöründeki risklere dikkat çekerek, bu risklerin çalışanlara tekrar tekrar hatırlatılması ve iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluşması amacıyla bu eğitimlerin yapıldığını ifade etti.

  2.jpg

  SAĞLIK SEKTÖRÜ ÇOK TEHLİKELİ İŞYERİ SINIFINDA

  Kırıkkale Üniversitesi adına konuşma yapan Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hakan Kocamış, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun, iş kazaları ve meslek hastalıkları ortaya çıkmadan önlem alınmasını zorunlu hale getiren, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinde en iyi koşulları hedefleyen bir kanun olduğunu ifade etti. Prof.Dr. Kocamış, gelişmiş ülkelerde iş sağlığı ve güvenliği kültürünün oluştuğunu, Türkiye'de bu kültürün oluşabilmesi için eğitim faaliyetlerin aralıksız devam etmesi gerektiğini, Sağlık sektörünün çok tehlikeli işyeri sınıfında yer almasından dolayı bu eğitimlerin her yıl tekrarlanması gerektiğini vurguladı.

  Prof. Dr. Kocamış, katılımcılara eğitim veren akademisyenlere, Kırıkkale Üniversitesi adına İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimlerini koordine eden Yrd.Doç.Dr. Murat Lüy'e ve İş sağlığı ve Güvenliği konusundaki hassasiyetlerinden dolayı Başhekim Tekin Akça'ya teşekkür ettiğini belirtti.

  Kaynak: DHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica