Röntgen Çekimi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Röntgen Çekimi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında AYTSERKO tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. AYTSERKO

  AYTSERKO TÜİSAG Üyesi  Sayın üyeler ben de OSGB açma yolunda ilerliyorum.Aslında işim radyoloji ile ilgili ve OSGB firmalarının mobil araçlarına cihaz tedarik ediyorum.Sonrasında bu işi ben neden yapmıyorum diyerek araştırmaya başladım.Cevabını bulamadığım bazı sorularım var siz değerli uzmanlardan cevaplamanızı umuyorum.Saygılarımla.

  1.İşlemler tamamlanıp OSGB açtıktan sonra OSGB nin içerisine işe giriş ve rutin taramalar için röntgen cihazı konuluyormu.Yoksa araç içerisinde bulundurulması zorunlu mu?
  Bunu sormamın nedeni OSGB yi organize sanyi içerisinde açmak sanırım daha mantıklı bu sayede acil kurtarma birimi ve mekan ölçümleri de sonradan eklenebilir.Ancak röntgen çekimi konusunda odanın kurşunlanması lisanslanması gibi zorunluluklar var.Bu yüzden röntgen cihazının sabit bir yere OSGB adı altında kullnılmasına izin var mı?

  2.Organize sanayi bölgesinde açılacak olan bir OSGB de özellikle iş kazaları için iş yerimihekimi yeterli bir çözümmüdür.Yoksa özel bir tam teşkküllü hastane ile bir protokol yaparak OSGB koordinasyon ilk müdahale ve koordinasyonu mu sağlamalıdır?

  3.Acil müdahale ekibi oluşturmak Organize sanyi bölgesinde ne tür bir ekip çalışması gerektirir.Bunun tam olarakyasal zorunluluğu nedir.

  Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim saygılarımla.


   
 2. AYTSERKO

  AYTSERKO TÜİSAG Üyesi

  Konuyu yanlış yere mi açtım yoksa bu konu hakkında kimsenin bilgisi yokmu?

   
 3. MEHMET BOĞAZ

  MEHMET BOĞAZ TÜİSAG Üyesi

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ
  MADDE 19 – (1) OSGB’ler, yetki aldıkları adreste ve başvuru dosyasında yer alan planda belirtilen bölümlerde Genel Müdürlükçe yetkilendirilmedikleri konularda hizmet veremez ve faaliyette bulunamazlar.
  (2) Ancak, ilgili kurum ve kuruluşların izinlerini almak ve Genel Müdürlükten onay almak şartıyla, OSGB’ler hizmet verdikleri işyerlerindeki çalışanlar ve işyeri ile sınırlı kalmak şartı ile iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili her türlü ölçüm ve analiz için gerekli donanımı OSGB’nin faaliyet gösterdiği adreste bulundurabilir ve ilgili personeli bünyesinde çalıştırabilirler. Bu amaçla kullanılacak bölümler 12 nci maddede belirtilen bölümler içerisinde olamaz ve görevlendirilecek personel mezkûr maddede belirtilen kişiler arasından atanamaz.

     

   
 4. MEHMET BOĞAZ

  MEHMET BOĞAZ TÜİSAG Üyesi

  İlgili onay alındıktan sonra problem yok.

   
  Last edited by a moderator: 4 Aralık 2015
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica