Soru : Risk Değerlendirmesi Ekibi Eğitimi ?

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Risk değerlendirmesi ekibine iş güvenliği uzmanı ''Risk Değerlendirme Ekibi Eğitimi'' vermek zorunda mıdır ?

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bende bulamadım. Teşekkürler

mekabe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
İşyeri Hekimi
Şafak bey, sorduğunuz başlıkla ilgili bir eğitim verme zorunluluğu yoktur. Ancak, İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri içinde ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kuruluna öncelikli olarak eğitim verme yükümlülüğü vardır. Öncelikten kasıt, "çalışandan önce" verilmesi anlamındadır. Püf noktası da burası sanırım; Risk Değerlendirme Ekibi, ağırlıklı olarak İSG Kurulu üyelerinden oluştuğu, hatta bazıları çakıştığı için ( İşveren veya işveren vekili, İş güvenliği uzmanı, İşyeri hekimi, İnsan kaynakları, personel, sosyal işler veya idari ve mali işleri yürütmekle görevli bir kişi, Çalışan temsilcisi, irden çok çalışan temsilcisi olması halinde Baş Temsilci, bulunması halinde Sivil Savunma Uzmanı, bulunması halinde Formen, Ustabaşı veya Usta) işle ilgili risklere vakıf diğer kişilerin de Risk Değerlendirmesine katılımını sağlamak, eğitim şeklinde olmasa da çalışmalara katkı yapmalarını sağlamak gerekir diye düşünürüm.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.