Risk Değerlendirmede Isg Uzmanlığı Kriterleri

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında Celal Camcı tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Celal Camcı

  Celal Camcı TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba,

  risk değerlendirme ve Acil eylem planı hazırlamada İSG uzmanlarında herhangi bir kriter aranıyormu?
  sorumu örnekle dahada açarsam, C sınıfı isg uzmanlığı belgem ile tüm işyerlerinde (Çok tehlikeli, tehlikeli, az tehlikeli) risk analizi yapabilirmiyim?

  İSG uzmanlarının çalışmalarına dair yönetmelik risk analizi için geçerlimidir? risk analizi konusunda (kimler nerelerde yapabilir gibi) herhangibir yönetmelik varmıdır?

  Saygılar,

  Celal Camcı
  C sınıfı İSG uzman Adayı


   
 2. ercankilic

  ercankilic TÜİSAG Üyesi

  MERHABA ,

  RİSK DEĞERLENDİRME YÖNETMELİĞİNDE C SINIFI UZMANIN ÇOK TEHLİKELİ SINIF İÇİN RİSK DEĞERLENDİRMESİ YAPAMAZ DİYE BİR İBARE YOK FAKAT BU YAZMIYOR DİYE C SINIFI BİR UZMAN KALKIP ÇOK TEHLİKELİ ( İNŞAAT , BOYA VB. ) FİRMALARDA YAPMASI ÇOK MANTIKLI DEĞİL. SONUÇTA ÇOK CİDDİ BİR SORUMLULUK VE TECRÜBE GEREKTİREN BİR İŞ VE YASAL SORUMLULUĞU OLAN BİR DURUM. ASLINDA TEK İSTENİLEN RİSK DEĞERLENDİRMESİNİN EKİPLE YAPILMASI TABİ BU EKİPTE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI ÖZELLİKLE OCAK AYINDAN SONRA OLMAZSA OLMAZIDIR.. SİZE TAVSİYEM UZMAN OLDUKTAN SONRA KÜÇÜKTEN BAŞLAMANIZ..

  (yönetici uyarısı : ercankilic adlı üyemiz bu mesajın tamamını büyük harfle yazdığından dolayı yönetim tarafından uyarı puanı almıştır.)

   
 3. imsiyat

  imsiyat TÜİSAG Üyesi

  Kesinlikle yasal olarak bir sıkıntınız yok . İstediğiniz sınıftaki işletmelere risk analizi yapabilirsiniz .

  Sadece tavsiyem risk analizi ekibi oluşturup çalışanlardan yapılan iş hakkında bilgi alıp yapabilirseniz işletmeyi 3-4 gün boyunca izleyip gerekli tehlikelere göre rapor oluşturmanız.

  İyi çalışmalar

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica