Risk Değerlendirme Sonrası Alınacak Önlemler?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında uzmanist tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. uzmanist

  uzmanist TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar,

  Risk değerlendirmesini hazırladım. Çıktı aldım ve ilgili kişilere imzalattım. Merak ettiğim şu. Risk değ. raporunda alınacak önlemler bölümü genelde boş bırakılır ve önlemler alındıktan sonra doldurulur. Önlemler alındıkça Bu bölüm raporun üzerine el ile mi yazılacak yoksa bilgisayar ortamında yazıp çıktı alıp tekrardan imzalatmak mı gerekiyor.İkincisi gibi yaparsak çok sıkıntıya gireriz diye düşünüyorum. Çünkü 80 sayfalık bir raporu yeniden çıkarıp imzalatmak işkence ve kağıt masrafı.Bu konuda sizler nasıl bir uygulama yapıyorsunuz.


   
 2. osman.koyuncu

  osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

  Risk değerlendirmesinde tespit ettiğiniz tehlikeler , etkilenecek kişiler , olası sonuç (risk) v.s. belirttikten sonra aynı form üzerinde her risk faktörü için düzeltici-önleyici faaliyet planı da (yani alınacak önlemler) hazırlamış olmanız lazım. Yok sa risk değerlendirme raporunuz eksik olur. Rapor üzerinde sadece kontrol kriterlerini (kontrol eden , tarih , imza) boş bırakacaksınız. Hedeflenen tarih itibari ile yapılan kontrol sonuçlarında bu kısımlar elle yazılabilir. Hazırladığınız dokümanı eksik bırakmışsınız.

   
 3. uzmanist

  uzmanist TÜİSAG Üyesi

  Eksik bırakmadım sayın çok bilmiş arkadaşım. Sadece mesajı uzatmamak adına merak ettiğim bölümü sordum. Bahsettiğin kısımlar zaten raporumda var.Yinede teşekkürler ilgin alakan için

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica