Risk Analizi Ücreti Ne Olmalidir ?

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında einstein tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. hakanarslan

  hakanarslan TÜİSAG Üyesi  Genelde osgblerde hazir formtlar oldugu icin ve muhtemelen o is sektorune gre onceden analiz yapilmistir . Kucuk bi ugrasmayla gallediceklerdir bu yuzden musteri kacirmiyolar.


   
 2. H.Ece SÜRMEN

  H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

  önemli değil ben onu hazırlarken olacak zaman kaybından dolayı değilde altına attığım imzadan dolayı ücreti yüksek tutuyorum... Sonuçta attığımız her imza az yada çok bir sorumluluk...

  H.Ece ALTINTAŞ
  C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

   
  ferhat dudu, BURCUMMM, serdarpala ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 3. raşit köseoğlu

  raşit köseoğlu TÜİSAG Üyesi

  bursa da otomativ sektöründe çalışan bir fabrika OSGB ile 600 lira anlaşmış iş yeri hekimi de dahil.. bu fabrika da 55 kişi çalışıyor .bu gidişle isg bağımsız iş bulması çok zor.az tehlike 5 kişi çalışan muhasebe bürosuna 70 liramı teklif verilcek anlaşmak için..bu iş ayak altına düşücek gibi

     

   
  zeynelaltuntas ve cananbaris bu yazıya teşekkür etti.
 4. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  10 kişiye kadar 750 TL mi??? bence bu da biraz ileri , tehlike sınıfına göre de değerlendirebilirsiniz belki. annemlerin giyim mağzasında 3 kişi var. alt tarafı bir butik. 750 tl verilecek kadar zor bir analiz olmayacaktır.

   
 5. SEG

  SEG TÜİSAG Üyesi

  ilgi gösterilmediği için işler tam olmaz, görürüz denetimlerde hallerini. çok gördük böyle anlaşıp denetimde patlayınca osgbnin arkasından sövenleri

     

   
 6. aytekin kılınç

  aytekin kılınç TÜİSAG Üyesi

  Apartmanlara risk analizi fiyatları nasıl olacak? Bu konu da görüş bildirirseniz sevinirim.

   
  kimyagermiş bu yazıya teşekkür etti.
 7. ÖZGÜR BARIŞ

  ÖZGÜR BARIŞ TÜİSAG Üyesi

  Genel Müdür Kasım Özer, apartmanlar için bu işin çok kolay olduğunu, korkulacak birşey olmadığını söylüyor. Sadece formlarda eksikliklerin işaretleneceğinden bahsediyor. Bu yaklaşımla apartmanlar bu işi uzmana yaptır mı? Nasılsa basit beşey niye para vereyimki. Oturur kendim bişeycikler işaretlerim formdan al sana risk analizi. Bizde boş yere mühendislik okuruz, boşyere para verip iş güvenliği eğitimi alırız. Kanun çıkarıcılar ve bu işin başındaki bürokratlar böyle söylüyosa vay halimize....
   
  Elif BEĞEN, FUALME ve kimyagerhayriye bu yazıya teşekkür etti.
 8. ejder kızıklı

  ejder kızıklı TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar okulda çalışan ve iş güvenliği uzmanı olan öğretmenler. ücret karşılığında risk değerlendirmesi yapabilir mi? bildiğim kadarıyla özel sektörde iş güvenliği uzmanı olarak çalışamıyorlar ama risk değerlendirmesi yapıp ücretini alabiliyor mu?   
 9. icould1907

  icould1907 TÜİSAG Üyesi

  Birkaç soru da benden ki yorumları okuyorum ve hep aklımı kurcalıyor...
  Kanunda, 1 temmuza kadar isg uzmanı bulundurma zorunlulugu olmayan yerler için, risk değerlendirmesini yapmakta sorumlu olan kişinin işveren olduğu, isterse kendisinin de yapabileceği, illa isg uzmanı yapacak diye bir zorunluluğun olmadığını görüyoruz.
  1: bu şirketlerden birine ben risk analizi yapıp altına imza attım ama oranın isg uzmanı değilim, insanlık hali bir riski atladım ve kaza o yüzden oldu. Benim zor durumda kalma ihtimalim nedir?
  2: 1 şubattan itibaren küçük büyük her işletmenin risk analizi, acil eylem planı vs. yaptırma zorunluluğu madem var, peki ben piyasa içinde aktif çalışan biriyim, neden insanlara söylediğimde aaa ilk defa duyduk deyip şaşırıyolar, bu konuda yorumlarınızı bekliyorum... saygılar

     

   
  kimyagermiş bu yazıya teşekkür etti.
 10. esse

  esse TÜİSAG Üyesi

  herkes birşeyler yazmış , herkes haklı , kafam karıştı yani bende birkaç ufak büroyla anlaşma yapacağım daha detaylarını konuşmadık risk analizi için ama okudukça işin içinden çıkamadım   
  EEK bu yazıya teşekkür etti.
 11. cananbaris

  cananbaris TÜİSAG Üyesi

  Her sektörde olduğu gibi az para kalitesiz hizmet.   
 12. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Risk analizinin altına imzamızı atmak şart mı,gerekiyor mu?İşveren risk analizi yaptırdım der ve gösteriri.İllaki altında uzmanın kaşe ve imzası olacak ise başım ağrımasın diye ben 3-5 kişi de olsa sayıya bakmak,tehlikeye de bakmam (tehlike ya vardır ya yoktur,azı,çoğu,kararı olmaz.Eğer imzamı atacak isem altına ben bu analiz işini 3000 e yaparım arkadaşım ikime ne?Ortada atılan bir imza ve sorumluluk var.Haa birileri çıkmış 100-200 e yapıyorsa da yapsın...Noter onaylı defter olayında eksikliklerin ve aksaklıkların deftere yazılmamasından uzman sorumludur buna okey,ama işverene yapılan risk analizinde mantığıma göre;ey iş veren şu tehlike var ,bu risk var,belirtilen önlemleri alırsan faydana olur gibi bir şey bu.Bir kaza durumunda uzmana bir şey olmaması gerekir.Çünki isg hizmeti vermiyor,bakanlığa sözleşme yollamıyor,noter defteri falan yok...Sadece risk analizi yapıyor ve ücretini alıyor...

   
  kimyagermiş, Fasih Fatih DEMİRTAŞ ve serdarpala bu yazıya teşekkür etti.
 13. nalan89

  nalan89 TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar sanayide ve 10 kişinin altında olan işyerleri için ne kadar fiyat söylenmeli risk analizi için.
  bütün yorumları okudum ama herkes farklı şeyler söylemiş. Bu şekildeki işyerlerine risk analizi hizmeti veren arkadaşlar yok mu?
   
 14. SEZGİNER

  SEZGİNER TÜİSAG Üyesi

  6331 sayılı bir kanun çıktı ve herkes bu kanunun karmaşasından nemalanmak istiyor. Nemalanmak tabiki de hakkınız ama esas oalan risk analizi yönetmeliği varken neden bir standart risk değerlendirme metedolojisi ve bu yönetmeliğin argümanları belirtilmemiş? Bu konu hakkında konuşmak lazım bence.Gerekirse de ilgili mercilere bildirmekte fayda olduğunu düşünüyorum. Tual veriyoruz resim yap ama nasıl, neyle ve neyin resmi yapılacak? Ozaman her birimiz farklı kriterleri olan keyfe keder risk analizi yapmış olacağız. Nasıl NACE Kodu varsa bu kodlarında tehlike sınıfları varsa bunlara uygun risk analizi yöntemlerininin de tanımlanması gerekmez mi?

   
  seval6141, arzay, ÜÇOK ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 15. enzetsafety

  enzetsafety TÜİSAG Üyesi

  Biz de kendi iş yerimiz için bir kaç OGSB den Risk değerlendirmesi için fiyat istedik 750 TL ile 3.000 TL arasında fiyatlar alınca bizde şaşırdık. Bunun bir standardı yok mudur?   
 16. serdarpala

  serdarpala TÜİSAG Üyesi

  iş yerinin tehlike sınıfına çalışan sayısına çalışanların eğitim seviyelerine göre organizasyona göre fiyat verilir. ama en önemlisi tehlike sınıfı. mesela benzin istasyonu için en az b belge ile çalışabilirsiniz. çok tehlikeli bir alandır ve çalışanların eğitim seviyeleri çok düşüktür.

   
  enzetsafety bu yazıya teşekkür etti.
 17. SEZGİNER

  SEZGİNER TÜİSAG Üyesi

  SİTE YÖNETİMİNDEN BİR RİCADA BULUNSAK. İŞLETME ÖLÇEKLERİ, TÜRLERİ VE TEHLİKE SINIFLARINA GÖRE BİR HİZMET ÜCRET CETVELİ OLUŞTURULMASI AMACIYLA ANKET ÇALIŞMASI YAPILABİLİR Mİ?

   
  serdarpala, Sümeyye Kara, fcalik ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 18. brktbk

  brktbk TÜİSAG Üyesi

  Bugün bir zeytinyağı fabrikasının Risk Değerlemesi için 1200TL+KDV istedim. C Sınıfıyım ve işyerinin 4 çalışanı var, tehlikeli grupta.

  MARBLE_İSG görüşlerinize katılıyorum. Kısmi süreli veya tam gün çalışan bir uzman olsak sorumluluğumuz daha yüksek olur diye düşünüyorum. Risk analiz raporunda da illa ki sorumluluğumuz olacaktır fakat bu birazda şu anlama geliyor; ''İşverene risk analizi Raporuyla sana bu tavsiyeleri veriyorum bunları yerine getirdiğin zaman iş kazalarını önlemiş olacaksın. Bu tavsiyeleri yerine getirmek işverene kalmış birşey.''

   
 19. Efdal Duruktuna

  Efdal Duruktuna TÜİSAG Üyesi

  Hocam 1200 + kdv dediğinize göre fatura keseceksiniz , bireysel olarak mı çalışıyorsunuz ? yaptığınız risk analizini veya risk analizi yaptığınıza dair bir belgeyi bakanlığa gönderiyormusunuz ? sözleşme yapıyormusunuz ?

   
  Fasih Fatih DEMİRTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
 20. cananbaris

  cananbaris TÜİSAG Üyesi

  Her İGU risk değerlendirmesi elbette farklı olmalıdır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica